Építészeti vizualizációs kategóriában nyerte meg a DVM group az International Property Awards globális döntőjét – tudatta lapunkkal a cég. Számos Andrássy úti luxusüzlet, belvárosi épületek és legutóbb a Szervita téri irodaház fűződik a nevükhöz.
Az International Property Awards (IPA) a világ egyik legnagyobb ingatlanszakmai versenye. A DVM már az európai döntőben is remekelt: akkor négy kategóriagyőzelemmel – építészeti, belsőépítészeti és építészeti vizualizációs kategóriákban – minden idők legjobb magyarországi teljesítményét könyvelhették el.
Emellett a szakmai zsűri automatikusan benevezte a magyar csapatot az IPA globális döntőjébe, így a kontinensek versenyén is részt vettek a Szervita Square Building építészeti, valamint építészeti CGI pályázataikkal.
A fináléban azután a világ legjobbjának választották őket építészeti vizualizációs kategóriában. A díjátadót Londonban tartották, ahova a világ minden tájáról érkeztek vendégek. A DVM group díját Massányi Tibor cégvezető vette át.
Önálló üzletág
A DVM group egy évvel ezelőtt önálló divízióként teret engedett az építészeti vizualizációs csapatának. Mint írják, ez a terület jelentősen túlmutat a látványterveken, olyan komplex megoldásokat kínál akár már a projektek előtt is, amelyek jelentősen segítik a különböző döntéshozatalokat – a marketing és sales folyamatokon kívül a humán erőforrás számára is segíthet a változásmenedzsmentben vagy a toborzásban.
„Abban biztos vagyok, hogy Magyarországon is lehet világszínvonalú vizuális terméket előállítani, minden erőnkkel azon vagyunk, hogy ezt Európában és Ázsiában is megtudják. Az ArchViz csapatunk művészetként tekint a vizualizációra, és folyamatosan bővülő szolgáltatási palettánk mára jelentősen túlmutat a klasszikus látványterveken, akár valós időben történő tervezést is tudunk nyújtani a VR (virtuális valóság – a szerk.) térben” – mondta Massányi Tibor, a cégen belül az építészeti innovációkért felelős vezető. Hozzátette, az elmúlt egy évben jelentős fejlesztéseket vittek véghez, hogy a munkatársak szaktudását hardver és szoftver parkuk is lekövesse, megtámogassa.
Szerinte külföldi befektetőiknek azért kifejezetten előnyös a szolgáltatásuk, mert ha a virtuális térben kialakított környezet elég jó minőségű és naprakész, akkor naprakész információkat kaphatnak egy-egy projekt alakulásáról anélkül, hogy fizikailag jelen lennének.
Mérnökemberek üzleti vénával
A DVM-ről öt évvel ezelőtt, a 2017 augusztusi Forbesban hosszabb cégportrét írtunk. A kifejezetten prémium ingatlanprojektekben erős vállalkozást Kovács Attila alapította 1995-ben, a hazai piacon akkor ismeretlen angolszász hagyományokra építő design and build típusú tervező-kivitelező irodaként. Akkori portrénkban azt írtuk: „Amikor mérnökemberek mérnöki precizitással ragaszkodnak a prémium megoldásokhoz tervezésben és kivitelezésben is, feltűnően szép dolgok születhetnek. Ha ugyanezen mérnökembereknek üzleti vénájuk is van, akkor egy húsz éve látványosan fejlődő tervező-kivitelező-ingatlanfejlesztő cégcsoport.”
Az évek során a tervezés és kivitelezés mellé az ingatlanfejlesztési lábat is odatették a Horizon Development megalapításával – a cégcsoporthoz innentől nemcsak az Andrássy úti luxusüzletek (az Armani, a Max Mara, a Ghraoui, a Burberry) átépítése és kivitelezése fűződik, hanem az olyan látványos és nagyobb volumenű beruházások, mint a volt Tőzsdepalota felújítása (ma Váci 1), az Eiffel Palace vagy a Szervita Quare Building megépítése. Ez utóbbi látványterveivel értek el most világsikert.
A hazai ingatlanpiac egyik ikonikus alakjaként ismert alapító, Kovács Attila egy évvel ezelőtt, 2021 februárjában váratlanul meghalt. A céget azóta korábbi társtulajdonosai, a vele életében is egyenrangú partner-topmenedzser trió irányítja: Massányi Tibor, Czár Balázs és Haberl Péter.
Magyar sikerek
Látványtervezésben úgy tűnik, erősek vagyunk, nemrég a Brick Visual klasszikus startupsztoriját írtuk meg: egy budapesti bérház előszobájából indultak, árbevételük ma már milliárdos, filmeket készítenek, szoftvert fejlesztenek, és olyan világsztárokkal dolgoznak, mint a Zaha Hadid Architects vagy a japán Kengo Kuma.
Kicsit korábban a Hámori Máté és Onodi András által alapított ZOA Studiót mutattuk be – ennek a magyar csapatnak is az egyébként lendületesen növekvő globális piacon sikerült kiharapnia egy szeletet. Olyan nevekkel dolgoznak együtt, mint a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeumot tervező holland UN Studio, az oslói Operaházat tervező norvég Snøhetta vagy a CEU-t tervező ír O’Donnell and Tuomey.
Nyitókép: Egy egyszerre több fázist mutató digitális koncepcióterv egy nem létező irodakomplexumról, ami a Smart Office Circle névre hallgat / DVM group