A svéd Embracer Group AB megállapodást kötött a magyar DIGIC Holdings Kft. 100 százalékának felvásárlásáról. Az animációs filmstúdió társalapítói között Andy Vajna is ott volt. A tranzakciót többek között még az Innovációs és Technológiai Minisztériumnak (ITM) is jóvá kell hagynia.
A tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra, és bizonyos feltételek mellett valósulhat meg. Például, ha a tranzakciót a DIGIC számára hitelt nyújtó pénzintézetek és az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) jóváhagyják – írják az Embracer közleményében.
A DIGIC 20 éves múlttal rendelkező, 3D animációs filmstúdió, amelyet Rabb Sándor Alex és a magyar származású hollywoodi producer, Andy Vajna alapított.
Az Embracer csoporton belül a DIGIC a Saber Interactive üzletág leányvállalataként fog működni. A tranzakciót követően a DIGIC megtartja jelenlegi működését.
A svéd Embracer Group a globális játékpiac számára számítógépes-, konzolos- és mobiljátékokat fejlesztő és kiadó vállalkozások anyavállalata. A csoport több mint 250 franchise-zal rendelkezik, mint például a Saints Row, a Goat Simulator, a Dead Island, a Darksiders, a Metro, a World War Z és a Borderlands. Emellett az Embrancer 46 belső játékfejlesztő stúdióval is rendelkezik, és több mint 4000 alkalmazottat foglalkoztat több, mint 40 országban.
A vállalat közlése alapján a DIGIC mintegy nettó 240 millió svéd korona (több mint 8,5 milliárd forint) árbevételt fog elérni idén, 50 millió korona üzemi eredmény mellett.
A DIGIC teljes cégsztoriját 2019 májusában íruk meg. A DIGIC elsősorban videojátékokhoz készít előzeteseket, átvezetőket, kedvcsináló anyagokat, de a Netflixszel is volt már együttműködésük.
Vettek már magyar céget
A Digic felvásárlója 2020 novemberében vett meg egy másik magyar céget is, a Zen Studiost. A Zen Studios a legnagyobb forgalmú magyar játékfejlesztő cég, ügyfelei között volt már a Disney és a Comedy Central, akikkel olyan brandeken dolgoztak, mint a Star Wars, a Marvel és a South Park. Az Embracer csoporton belül a Zen Studios független stúdióként működik a Saber alatt.
A Zen szerepelt a Forbes Exit listáján is. A listán +1-ként tüntettük fel a céget, mivel az alapítók már korábban kiszálltak, így nem volt klasszikus exit. A listában alapvetően azokat a félmilliárd forint feletti üzleteket vettük végig, ahol magyar tulajdonosok szálltak ki az általuk alapított és tulajdonolt cégből úgy, hogy legfeljebb szimbolikus részesedésük maradt.
Borítókép: a Digic Pictures egyik kaszkadőre // Fotó: Sebestyén László