Egy hekker a Poly Networkről lovasított meg ekkora összeget. Azóta jelentős részét már visszautalta, állítása szerint viccnek szánta a lopást.
Kihasználta a Poly Network nevű kriptovalutás oldal sebezhetőségét, ezzel pedig nagy értékben, több mint 600 millió dollárnyi kriptopénzt lovasított meg egy ismeretlen hekker. Ezt maga a cég jelentette be a CNN szerint.
A Poly Network azóta Twitteren kezdte kérlelni a hekkert, hogy juttassa vissza az ellopott összeget.
„A pénzmennyiség, amit elloptál, a legnagyobb a DeFi (vagyis elosztott pénzügyek piaca, a kriptovaluta-kereskedés egy részpiaca – a szerk.) történetében. A pénzt a kriptoközösség tízezernyi tagjától lopotad el. Beszélnünk kellene valamiféle megoldásról” – írja a közösségi médiában érezhető kétségbeeséssel a Poly Network. Az oldal egyben arra szólította fel a felhasználóit, hogy „feketelistázzák” a hekker címeiről érkező összegeket.
Az eltulajdonított kriptovaluták közül egyebek mellett 33 millió Tetherről tudni. A cég állítása szerint húsz perccel azután, hogy tudomására jutott a hekkertámadás, befagyasztotta minden aktíváját, egy másik kriptovalutakereskedő, a Binance pedig egyből felvette a kapcsolatot a biztonsági partnereivel az esetleges őket érő támadások kivédése érdekében.

Kép: Thought Catalog // Unsplash
Vicc az egész 🙂
Nem sokkal a támadás után a Poly Network több címet is létrehozott, ahova az ellopott kriptovaluták visszautalását várja. Egyelőre működőképesnek tűnik az ötlet, ugyanis az oldal tájékoztatása szerint 4,7 millió dollárnyi kriptopénz már visszaérkezett, majd további 261 millióval toldották ezt meg a hekkerek.
Nem világos, hogy ki áll a támadás mögött, de az biztos, hogy humorral kezeli a helyzetet: az egyik visszautalás közleményében ugyanis azt írta, hogy a Poly Networköt viccből törték fel. „For fun :)” – jegyezt meg.
„Felelősséget vállalok a sebezhetőség megmutatásáért, mielőtt bárki bennfentes eltitkolhatná és kihasználhatná azt. Tisztában vagyok a vállalt kockázattal, még akkor is, ha semmi rosszat nem tettem. Ideiglenes e-mailt, IP-címet és úgynevezett ujjlenyomatot használtam, amik lenyomozhatatlanok. Szeretnék a sötétben maradni, és megmenteni a világot” – írta a hekker, akinek ezek szerint nem csak furcsa humora, de küldetéstudata is van.
A Chainalysis nevű kriptoszakértő szervezet szerint ugyanakkor a hekker észrevétlenül nem is tudott volna kereskedni az ellopott kriptovalutákkal, mert azok útja még így is visszakövethető.
Senki sincs biztonságban
Hogy a kriptovaluták nem a legbiztonságosabb befektetést jelentik, egyre inkább téma az Egyesült Államokban. Nemrégiben Elizabeth Warren szenátor, korábbi demokrata elnökjelölt kérdezte a tőzsdefelügyelet (SEC) vezetőjét arról, hogy milyen eszközeik vannak a kriptopiac vizsgálatára.
Gary Gensler azt válaszolta a politikusnak, hogy „azt hiszem, jelenleg az ezeket a felületeket használó befektetők nincsenek megfelelően védve”.
Feltörekvő kriptovaluták: mi a profik kedvence a spekulatív tartományban?