Az ápoló indítékait még vizsgálják, de a nyomozás szerint szkeptikusan állt a vakcinákhoz, és véleményét a közösségi médiában is előszeretettel osztogatta.
A német hatóságok több ezer embert kértek fel arra, hogy jelentkezzenek egy újabb adag koronavírus elleni oltásra, mert nyomozásuk megállapította, hogy ők sóoldatot kaptak az oltásnak vélt ellenanyag helyett. Az ügyben 8600 páciens lehet érintett.
Ennél a vakcinánál 146 nap után kezd csökkenni a védelem, de így is alacsony az újrafertőződés
Az ápoló még kora tavasszal fecskendezte a sóoldatot az emberek karjába az Északi-tenger közelében található Friesland körzetének egy oltóközpontjában – írja a The Guardian.
Az még nem tisztázott, hogy a gyanúsítottat már le is tartóztatták, vagy csak vádat emeltek ellene. Az NDR közszolgálati csatorna szerint az ügyet egy különleges, politikai indíttatású bűncselekményekkel foglalkozó egységnek adják át további nyomozásra.
A sóoldat hatása
A sóoldat önmagában ártalmatlan az emberi egészségre, de teljesen hatástalan a koronavírussal szemben. Mivel immunvédelem nem alakult ki, az ápoló több ezer embert tett ki a járvány veszélyeinek.
Oltásszkeptikusok máshol is okoznak problémákat: hétfőn Londonban a BBC régi épületét rohamozták meg, és dulakodtak rendőrökkel, mert elégedetlenek a brit közsolgálati média járványügyi tudósításaival. Arról nem tudtak, hogy az épületben lévő stúdiókat a BBC már nem használja, azokat a költözése után bérbe adja, így éppen ha a dulakodóknak sikerült volna bejutni az épületbe, úgy nem egy híradót, legfeljebb az ITV női beszélgetős műsorának felvételét zavarták volna meg.
Oltásellenesek próbáltak betörni a BBC régi épületébe Londonban
Kiemelt kép: CDC / Unsplash (a kép csak illusztáció)