A mosógépeiről lett ismert, de ma már jóval több lábon áll a kelet-magyarországi családi vállalkozás. Az épületgépészettel foglalkozó Hajdu Ipari Zrt. még mindig a legnagyobb árbevételű eleme a cégcsoportnak, dinamikusan nő, 2018-ra közel 10 milliárd forintos árbevételt várnak.
A bojlereit és víztartályait több mint harminc országba exportálja, és erősíteni tudott a kivitelben. Ez elsősorban a kelet felé történő értékesítés bővülésének köszönhető,
az orosz leányvállalat 30-35 százalékos piaci részesedést szerzett az indirekt tárolók piaci szegmensében
Sztányi Péter kereskedelmi igazgató elmondása alapján. Az orosz mellett a román és a német piacon kiemelkedően teljesített a Hajdu, de az értékesítés több mint felét még mindig a magyar piac teszi ki. Itt is jól szerepeltek,
a hazai forgalom több mint 15 százalékkal nőtt 2017-ben.
Ez nagyban köszönhető a magyar építőipar felpörgésének, ami húzza magával az épületgépészeti termékeket gyártó és forgalmazó cégek teljesítményét is. A megújuló energiára szakosított üzletág is jól muzsikál, ezt tíz éve hozták létre, és csak tavaly 50 százalékkal bővült a forgalma. Erről a 2017. márciusi Forbes magazinban is írtunk.
Megújuló energiával újul meg a Hajdu
A Hajdu Ipari Zrt. a cégcsoport egyik tagja: ez a gyárt és forgalmaz kazánokat, víztárolókat már több mint 50 éve, újabban hőszivattyús és napkollektoros rendszereket is. A csoport része a Hajdu Autotechnika, ami autóalkatrészek gyártásával foglalkozik, ez most a fő irány, már a Mercedesnek is beszállítói. Ennek az üzletágnak a fejlesztésére 4 milliárd forintot költenek, ebben 700 milliós állami támogatás is benne van. A csoport harmadik tagja a Hajdu Infrastruktúra, ami a cég ipari parkját üzemelteti a Hajdú-Bihar megyei Tégláson. A csoport aggregált árbevétele 13,5 milliárd forint, és összesen mintegy 800 alkalmazottja van.
A Hajdu már nem is gyártja ugrálós mosógépét
Borítókép: Hajdu Zrt.