Leszavazhatták volna a közelgő Musk vs. Twitter pereskedést a közösségimédia-vállalat részvényesei, de a befektetők végül elfogadták Elon Musk eredeti felvásárlási ajánlatát. Ezzel zöld lámpát adtak arra, hogy a vállalat bírósági úton érje el, hogy a világ leggazdagabb embere felvásárolja őket.
A Twitter részvényesei elfogadták Elon Musk 44 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatát, írja a BBC. A befektetők egy rövid konferenciahívás keretében hozták meg a döntést kedden.
Hogyan állunk most?
Mindez azt jelenti, hogy a vállalat továbbra is ragaszkodik ahhoz, hogy a világ leggazdagabb embere beváltsa korábbi ígéretét és megvásárolja a közösségimédia-vállalatot. Musk az árajánlat beadása óta meggondolta magát és elállna az üzlettől. A Twitter vezetősége azonban nem hagyná annyiban az ügyet, és bíróság elé rángatnák a milliárdost, hogy a megállapodás szerinti áron vegye meg a Twittert.
A mostani befektetői szavazás megakaszthatta volna ezt a folyamatot, de úgy tűnik, hogy a részvényesek is perre vinnék az ügyet.
A tárgyalást októberre tűzte ki a delaware-i bíróság.
Hogyan jutottunk el idáig?
- Elon Musk áprilisban tett vételi ajánlatot a Twitterre, a felajánlott 44 milliárd dolláros összeg pedig jóval magasabb volt a vállalat tőzsdei értékénél.
- A Twitter igazgatósága és részvényesei végül elfogadták az ajánlatot.
- Májusban ugyanakkor már Musk visszakozott az üzlettől. Arra hivatkozott, hogy a Twitter-kamuprofilok becsült arányára a valóságosnál jóval alacsonyabb számot közölt vele a vállalat.
- A Twitter erre válaszul beperelte a világ leggazdagabb emberét, hogy jogilag kötelezzék a megállapodás betartására. A bíróság a felek meghallgatása után végül októberre tűzte ki a tárgyalást.