Osváth Zsolt youtuber tavaly került fel a Forbes 30/30 (30 sikeres fiatal 30 alatt) listájára, most pedig az első Forbes Makers Day egyik vendége volt. Kritikáról, motivációról, elégtételről is kérdeztük – a válaszok egy része elmaradt, a show és a poénok viszont nem. Összefoglaltuk a beszélgetés legszellemesebb momentumait.
Arról, hogy mi motiválja a tartalomgyártásban:
„Pénz, hatalom és dicsőség. (Nevet.) Nem, valójában a figyelemhiány, az ezermillió komplexus, az, hogy szeretek a középpontban lenni és viszonylag gyorsan oda is kerülök – bár ha van nálam jobb fej a társaságban, akkor engedem, hadd legyen.”
A kritikákról, miszerint megváltozott:
„Ezért dolgozom napi 18 órát, hogy megváltozzak. Nagyon nagy probléma lenne, ha továbbra is a Szofit szívnám egy dohos lakásban, lyukas nadrágban. Változtam, ez valahol cél is volt. Emberileg viszont nem. (…) De amikor azt írják, hogy dagadt buzi vagyok, hát… Kettőből kettő.
Erre mit tudok mondani? Azt, hogy egyszer majd lefogyok, de te gyökér maradsz egy egész életre.”
A kritikákról úgy általában:
„A feliratkozók száma még mindig nő, úgyhogy annyira szarul nem csinálhatom a dolgokat. De lehet, hogy én ülök fordítva azon a körhintán. Sokan azt mondják, hogy nem viselem jól a kritikát, én azt mondom, a baszogatást nem bírom jól, mert nem látom értelmét. Egy húszperces videó alapján ne mondja meg senki, milyen vagyok.”
Szabályokról:
„Ha egy szabály szar, azt nem fogom betartani. Sajnos az adózásra is így gondolok, de az elkerülhetetlen.”
Külföldre költözésről:
Zsolt szerint a média mindig új infóként kezeli, hogy fontolgatja a külföldre költözést, pedig már három éve beszél erről. „Három évvel ezelőtt elmondtam, hogy ha és amennyiben nem tudok Magyarországon családot alapítani, akkor ezt külföldön fogom megtenni. De imádom ezt az országot. Augusztus huszadikáról azt gondolom, hogy nem feltétlenül kell milliárdokat ellőni a levegőbe, de bazdmeg, meghatódom, amikor látom.
Szeretjük ezt az országot, nem az a cél, hogy elmenjünk. De szeretnénk egy gyereket, legalább egyet, az pedig itthon törvényesen nem lehetséges. Törvénytelenül pedig nem szeretném.”
A Charitime nevű nonprofitjáról:
„Mondtuk az embereknek, hogy szeretnénk egy közösségi teret létrehozni. Rengeteg cég megígérte, hogy segít. Hoznak nekünk, mittudomén, bitumenes tetőt, maltert, betonkeverőt, csak tegyük ki, hogy ott voltak. Egyetlenegy cég volt, ami valóban hozott nekünk járólapot, egyébként mindenki eltűnt. Saját zsebből, saját pénzből csináltam meg az irodát. Lett benne egy stúdió is, amit adományért cserébe adunk ki olyanoknak, akinek van közölnivalója és szeretne a videózásba belekezdeni, de nincs meg hozzá a megfelelő stúdiója és technikája – ahogy egyébként mi is indultunk –, annak meg tudjuk ezt teremteni. (…)
Olyan ez, mint a Roxfort: aki kér, az kap segítséget.”
A MAKERS a Forbes új tréning- és workshopsorozata, részletek és jelentkezés itt és itt. A szeptember 5-i Forbes MAKERS Day ennek a kezdeményezésünknek egy külön eseménye.