Két új óriássziklával gazdagodott a Vigántpetend melletti Csóromfölde látképe. A különös alakok nem a természet alkotásai: a Hello Wood Resorts bővült két új szálláshellyel.
A Kapolcs és Vigántpetend közötti területen így ma már nyolc, kősziklát formázó szálláshely várja a vendégeket a különös ligetben.
A privát wellness adott: a saját jakuzziban és a panoráma infraszaunában sem kell attól tartani, valaki bepillantana magányos lazulásunkba. Az építmények látóterében közel s távol ember nem jár, egymástól is olyan távolságra és úgy helyezkednek el, hogy az itt megszállók – többnyire párok – anélkül tölthetnek el itt 1-2 éjszakát, hogy összefutnának a sziklaszomszédaikkal. A helyi termelők kínálatából összeállított reggelit és a vacsorát biztosítanak, de csak úgy, hogy időre elhelyezik a lakótéren kívüli lépcsőre – zavartalanság felsőfokon.
Hello Wood Resorts, Kapolcsi Sziklák (8 kép)
A hely hangulata kicsit olyan, mintha Stonehenge-ben járnánk. Huszár András építész, a Hello Wood egyik alapítója korábban a Forbes.hun beszélt arról, hogy a poligonos formaképzésű házak különleges karakterét ezek a spirituális kövek ihlették.
Az eddigi hat kabin tíznél is több nemzetközi design díjat zsebelt be, a két új Szikla Grand viszont tovább emeli a tétet. Főépületeik meghosszabbításaként mindkettő mellé épült egy wellnes pavilon plusz ücsörgőhellyel. A kabinok külső borítása sötétebb, szinte fekete, amit csak egy nagy összefüggő üvegfelület tör meg. A belső teret megnyitották, a korábbi kockaszobákhoz képest megemelték a belmagasságot, kiterjesztették a sziklaformák íveiig.
A Hello Wood ma már maga üzemelteti a szálláshelyeket. Régóta tevékenykednek a Balaton-felvidék kapolcsi térségében, ahol az utóbbi évtizedben számtalan kulturális megmozdulást is rendeztek. A cég először 2011-ben szervezett itt építőtábort, a közelmúltban a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (VEB2023) rendezvénysorozatához csatlakozva valósítottak meg több nagy olyan projektet, mint a Kráter Fesztivál és a Builder Summit. Veszprémben megépítették a Közösségek kertje nevű installációt, ahol az összes VEB2023-as települést képviseli egy-egy egyedi növényláda.
„Nem lehet csak úgy odamenni és csinálni, amit akarsz” – mondja Huszár András. Arra utal, hogy azzal, hogy kinézték a területet, ahol először csak építőtáborokat, majd a Kapolcsi Sziklákat megépítették, szoros együttműködésre is léptek a helyi erőkkel, az itt élő és dolgozó emberekkel, vállalkozókkal. Win-win helyzet, hiszen segítenek abban, hogya környék egész évben látogatott legyen, felpörögjön a belföldi turizmus.
Szálláshelyeik ára éjszakánként 80-120 ezer forint között mozog, a borsos árak mellett is meglehetősen népszerűek. Sokak számára vonzó a teljes elvonultság és a miniwellness gondolata a természet közvetlen közelségében.
Hosszútávú terveik között nemcsak regionális terjeszkedés szerepel, szálláshelyszolgáltatásaikkal Közép-Európa felé szeretnének nyitni. De a tájba helyezett fainstallációiról és táborairól ismertté vált cég megrendelésre is készít lakó- és irodaépítményeket is. Különleges kabinjaikban akár luxusirodát is berendezhetünk a kert végében.