A Bitrise 10 százalék feletti pénzromlás esetén kipótolja a munkatársai fizetését negyedévente.
A magyar startupnak Ázsiában, Amerikában és Európában is számos munkavállalója dolgozik, az infláció megannyi helyen probléma, nem beszélve a nem mértékadó devizákat használó országokról, ahol a helyi valuták is nagyot gyengültek. Ezen hatásoknak köszönhetően Magyarországon több mint 26 százalékkal, az Egyesült Királyságban 17%-kal, az eurózónában 16 százalékkal romlott a fizetőeszköz értéke.
„A megoldás az, hogy az érintetteknek kipótoljuk a fizetését egy negyedéves alapon történő, a valutaromlást mérő számítás alapján”
– jelentette be a cég társalapító-CEO-ja, Birmacher Barnabás. Mindezt úgy, hogy a társaságnál félévenkénti bérrendezés a bevett, erre jön rá ez a plusz.
A számítás a releváns valuta tőzsdei árfolyamának negyedéves átlagát veszi alapul, tízszázalékos tűréshatárral – azaz csak 10 százalék fölötti pénzromlás esetén fizet a cég. A Bitrise új kezdeményezése 2022 utolsó negyedévétől kezdve lép hatályba. A társaság az alkalmazottak beszámolói alapján döntött így.
„Abban is reménykedünk, hogy ez a kezdeményezés más cégeket is arra inspirál majd, hogy ők is hasonlóan cselekedjenek.”
A Bitrise egy mobilalkalmazás-fejlesztőket kiszolgáló globális platformot épít, amely nemcsak építeni, fejleszteni segít, hanem üzemeltetni is az appokat. Nemrég jelentették be, hogy egy újabb amerikai céget vásárolnak fel, de a piaci helyzet változása miatt kénytelenek voltak történetükben először egy nagyobb leépítést is levezényelni.
A Bitrise eddig 83,5 millió dollárnyi (32,6 milliárd forint, mai árfolyamon) befektetői tőkét vont be, központja Budapesten van, de a covid alatt teljesen remote üzemmódra álltak át.