A második leggazdagabb magyar a Portfolio.hu-nak adott nagyinterjújában többek között Mészárosról, Bigéről, a Budai Egészségközpontról, de még az időbeosztásáról, és arról is beszélt, hogy kötelező lesz-e az oltás az OTP-nél.
Mészáros Lőrinc után a jelenleg Csányi Sándor második leggazdagabb magyar. A Forbes becslése alapján az OTP-vezér 393,4 milliárd forintos vagyon felett diszponál. Íme néhány gondolat a Portfolio.hu-nak adott interjújából:
Arról, hogy milyen gyakran nézi az OTP árfolyamát:
„Naponta 2-3-szor. Mindig nyitva van a gépem, és néha ránézek, ha valami nagy változás van, hirtelen nagy esés vagy emelkedés, akkor többször is. Most éppen kapaszkodunk felfelé.”
Az időbeosztásról:
„A munkaidőm nem 8-tól 5-ig tart, minden túlzás nélkül mondhatom, hogy napi átlagban 12-14 órát dolgozom. Néha többet. Ha a feleségem nincs itthon, mert a kutatásai miatt vidéken van, akkor nagyon ritkán megyek haza éjfél előtt. Előfordul még az is, hogy ha hétvégén Budapesten vagyok, és nincs programom, akkor bejövök az irodába, megpróbálom ledolgozni a hátralékaimat.”
Arról, hogy a Budai Egészségközpontból miért vásárolta ki az intézmény alapítóját, Varga Pétert:
„Nagyon nagy fejlesztés előtt állunk, a meglévő kórház mellé építünk egy másikat is. Varga Péter alakította ki a szakmai terveket, de úgy gondolta, hogy ő már nem fektetne be a kórházba, ezért döntöttem a kivásárlás mellett.” (Interjúnk Varga Péter Pállal itt.)
Arról, hogy mi lesz most az intézménnyel:
„A műtők és az intenzív ellátás kapacitását is jelentősen meg fogjuk növelni, és tovább bővítjük a gyógyítási területek körét. November közepétől Varga Péter visszavonul az intézmény vezetésétől. Csökkenteni akarta az aktivitását a kórházon belül, de operálni, gyógyítani továbbra is fog nálunk. Más hobbija is van, a levendulatermesztés, és arra is egyre több időt akar fordítani.
Az új operatív igazgató a teljes irányítási jogkörrel felruházott Csernavölgyi István lesz, aki kiváló szakember, több mint egy évtizedes kórházvezetői tapasztalattal rendelkezik, és már az eddigi működése alapján is azt mondhatom, hogy jó irányba halad vele tovább a Budai Egészségközpont.”
Bigéről:
„Nehéz ezekre higgadtan válaszolni. Természetesen semmilyen alapja nincs a felém megfogalmazott vádaknak. Bige úr már korábban is megpróbált besározni, azt híresztelte, hogy az OTP azért mondta fel 2008-ban a hiteleit, mert meg akartuk szerezni a műtrágyagyárát. Többször kértük hivatalos levélben, hogy hatalmazzon fel bennünket az ügyre vonatkozó banki információk nyilvánosságra hozatalára, amelyekből kiderül, hogy valódi, szerződéses oka volt a hitel felmondásának. Soha nem járult hozzá.
Tudatosan, mert így bármit mondhatott, mi pedig nem tudtunk érdemben válaszolni, ugyanis banktitkot sértettünk volna.
Szerencsére beperelte az OTP-t ebben az ügyben,
25 milliárd forintot követelt, a bíróság azonban jogerősen kimondta, hogy alaptalan az igénye, azaz jó okkal és jogszerűen mondtuk fel ezeket a szerződéseket.”
A Portolfio.hu felhozta, hogy az utóbbi időben a Mészáros-csoport is hajtott végre felvásárlásokat a magyar élelmiszeripari piacon. Így felmerülhet, hogy külföldre szorul-e a Bonafarm az agrárpiaci terjeszkedésben. Csányi alapján:
„Ezek szerint Mészáros Lőrinc egyetért velem abban, hogy ez egy ígéretes terület, ahová érdemes befektetni. Nem zárom ki, hogy a jövőben további agrárcégekbe fektessünk, de mi egy stratégia mentén vásárolunk.
Az OTP Zöld Program Igazgatósága mellett egy kockázati tőke alapot is működtetünk, amely az elmúlt időszakban mezőgazdaságba is fektetett. Nem álltunk le a fejlesztésekkel és a vásárlásokkal, csak én mindig megfontoltan megyek előre, mert úgy gondolom, hogy aki lassabban halad, messzebbre jut.”
Arról, hogy mit szólt a Mészáros-féle mezőgazdasági integrációhoz:
„Az ellenintegráció meglepett. Az egy nyílt kihívás a KITE-vel szemben. Eddig is voltak már hasonló próbálkozások, azok az integrációk sikertelenek voltak.
Bár jó a kapcsolatom Mészáros Lőrinccel, azt kívánom, hogy ez is sikertelen legyen.”
Az oltásról:
„A kollégáink nagyon felelősen viselkednek, felmérésünk alapján az OTP-nél az átoltottság közel 90 százalék, ezért nem kötelezzük a munkatársainkat arra, hogy oltassák be magukat.”
Címlapról ajánljuk:
Egy magyar vevőjüknek 14 Ferrarija van, pedig 60 millió a beugró ebbe a világba