Gyors útmutató. Hátha szükség lesz rá.
„A szólásszabadság a működő demokrácia alapköve, a Twitter pedig egy olyan digitális köztér, ahol az emberiség jövője szempontjából létfontosságú kérdésekről vitatkoznak”
– hangzott el attól az Elon Musktól, akinek 44 milliárd dolláros felvásárlási ajánlatára a minap rábólintott kedvenc közösségimédia-platformja, a Twitter.
Finoman szólva sem egyértelmű a cég jövője, sem üzleti lehetőségek tekintetében, sem afelől, alapjaiban véve mihez kezd vele a világ leggazdagabb embere. Itt van azért néhány dolog, ami valószínűleg meg fog változni a madaras pokolban.
Akit esetleg elbizonytalanítana ez a jövőkép, és inkább kapitulálna a Twitterről, nos, törölni úgy tudja a fiókját, ha először inaktiválja azt.
Twitter-fiók inaktiválása
- Nyargaljon át böngészőn az oldalsó menüsávba, vagy pedig a mobilalkalmazásban bökjön rá a sarki profilképikonra.
- Nyomjon rá a Továbbiakra és válassza a Beállítások és adatvédelem pontot (appból látni fogja egyből csak az utóbbit is).
- Majd a Saját fiók menüpont alatt megtalálja A fiókod inaktiválása lehetőséget.
- Ehhez be kell pötyögni a jelszót, utána rá lehet bökni a vérvörös Inaktivál gombra.
Mire kell még figyelni?
- Az inaktiválás 30 napig tart, ez idő alatt nem lesz elérhető sem a profil, sem a tweetek. A 30 nap lejárta után végérvényesen törlődik a fiók.
- Ha esetleg le szeretnéd tölteni a twitteres adataid, akkor a fiók inaktiválása előtt el kell küldened a kérésedet és a letöltést is végre kell hajtanod, erre itt a link. Az adatletöltéshez szükséges hivatkozást már nem tudják elküldeni inaktivált felhasználói fiókoknak.
Fontos infó még, hogy az inaktív 30 nap alatt, ha külsős alkalmazásokat kötöttél a fiókhoz (például ha külsős oldalra twitteres bejelentkezési lehetőséget használsz), ezekbe bejelentkezve az app simán helyreállíthatja magától a hátunk mögött hagyott profilt. Emiatt érdemes inaktiválás előtt lecsatolni a külsős appokat is:
- Beállítások és adatvédelem.
- Biztonság és a felhasználói fiók elérése.
- Alkalmazások és munkamenetek.
- Csatlakoztatott alkalmazások.
- Itt pedig egyesével kell lecsatolni az appokat.
Fiók újraaktiválása
Ahogy azt az oldal is megjegyzi, az intaktiválást követő 30 napig még helyre lehet állítani a fiókot, hátha menet közben meggondolnád magad.
- Ehhez elég csupán visszajelentkezni a profilba.
- Rögtön megkérdez minket a platform, hogy szeretnéd-e újraaktiválni magad.
- Ha pedig azt mondod, igen, mindent visszakapsz.
Szavak és felhasználói fiókok némítása, letiltása
Ha maradnál, de a Musk-ügyből és a Tesla-vezér csiripeléseiből így is eleged van, a profil kikövetése ehhez nem feltétlen elég: némíts le kulcsszavakat, sőt akár Musk fiókját is.
- Beállítások és adatvédelem.
- Adatvédelem és biztonság.
- Itt menj rá az Elnémított szavak lehetőségre.
- Látsz itt egy pluszjelet, bökj rá és kezd beírni a némítandó szót, kifejezést (csak néhány példa, érdemes kísérletezgetni: „Musk”, „deal”, „acquire”, „44 billion” stb.).
- Ki lehet választani, hogy a kezdőlapról, értesítésekből, vagy pedig mindkettőből némítva legyen a megadott szó.
- Azt is, hogy csak az általad nem követett fiókokra, vagy inkább mindenkire vonatkozzon a szabály.
- Valamint 24 órától egészen visszavonásig a némítás hosszát is be lehet állítani.
- Ha mindent kiválasztottál, a Mentésre kattintva lesz érvényes a némítás.
A fiókkorlátozások esetén hozd be a kiválaszott profil oldalát, majd a … gombra kattintva feljön az elnémítás és a letiltás lehetősége is.
- Némításnál a platform nem mutatja tovább a fiók tweetjeit (elrejti őket akkor is, ha más fiók retweetelte a posztot),
- letiltásnál pedig a fiók se követhet téged és üzenhet neked, valamint te se kapsz onnantól a felhasználóról szóló értesítéseket.
Tudtad? Elon Musk is szerepelt a Forbes magazin címlapján: