A többszintes, privát wellness-részleg mellett három luxustársasházat is terveznek a Gellért-fürdő egykori gyerekmedencéinek helyén.
Mi történt? A kilencedik leggazdagabb magyarhoz, Garancsi Istvánhoz tartozó Market-csoport teljesen átalakítaná a Gellért-fürdő egykori gyerekmedencéit és kazánházát – tudta meg a 24.hu. A medencék helyére három luxustársasház kerülne, míg a kazánházban többszintes, privát wellness-részleget hoznának létre.
A Market-csoport a kazánház elbontását preferálta, ez azonban nem volt lehetséges, ugyanis műemléki védettséget élvez.
Mit mondanak a helyiek? A lakossági fórumokon több aggály is felmerült a beruházással kapcsolatban, főleg a beépítés, a zöldterületek csökkenése, valamint egyes támfalak és kerítések kapcsán. A Market szerint a zöldterület aránya megközelíti a 70 százalékot, és a kivágott 97 fa helyett 132-t ültetnek majd. A cég vállalta a környező utcák járdáinak és útburkolatának felújítását is. A helyiek azt is kifogásolták, hogy a fórumokat inkább tájékoztatásra, mint párbeszéd kialakítására használták.
Mikor valósulhat meg? Amennyiben megszületik a megállapodás, a munkálatok már idén ősszel elkezdődhetnek. Garancsiék tervei szerint az első lakók akár már 2027-ben beköltözhetnek a luxustársasházakba.