Különösen feszült időszakban érkezik a BBC-hez.
Mi történt? A Google egykori európai vezetője, Matt Brittin lesz a brit közmédia, vagyis a BBC új vezérigazgatója május közepétől, olvasható a hírportálon.
Részletek. Brittin 18 év után, 2025-ben hagyta ott a Google-t, ahol az európai, közel-keleti és afrikai régió elnökeként dolgozott. A kinevezése a cikk szerint egyértelmű jelzés arra, hogy a BBC technológiai és digitális irányba akar erősíteni. A cél, hogy felgyorsítsa a digitális átállást, különösen a hírszolgáltatásban és a streaming területen, ahol olyan platformokkal versenyeznek, mint például a YouTube.
Kotextus. Az új vezető ráadásul egy különösen feszült időszakban érkezik, ugyanis a BBC-t egyszerre terhelik politikai viták, a finanszírozás jövőjét érintő kérdések, valamint egy nagy visszhangot kiváltó, több milliárd dolláros rágalmazási per, amelyet Donald Trump indított a csatorna ellen egy szerkesztési ügy miatt. Emiatt mondott le a korábbi igazgató, Tim Davie is.