Nyáron veszik kezelésbe a Körszállót, az átalakítása nagyjából két évig fog tartani. A gázt már be sem vezetik.
Mi történik? Nyáron elkezdődik a budai Körszálló épületének átfogó felújítása és átalakítása. Két év alatt nagyjából ötven modern lakást alakítanak ki benne, emellett wellness- és fitneszlétesítmények, étterem, valamint irodák is helyet kapnak az épületben – közölte a Forbes.hu-val az ingatlanfejlesztéssel foglalkozó Market Asset Management Zrt.
Miért van erre szükség? Eredetileg 280 szobás szállodaként működött, de a környéken nincs igény ekkora kapacitásra, emiatt mind az épület, mind annak környezete erős romlásnak indult. Lakásokra viszont van igény. Az évtizedek óta hiányzó és elmaradt érdemi műszaki megújítás hiányában az épület jelenleg statikai problémákkal is küzd.
Mi marad, mi megy? A kör alaprajzú épület Budapest városképének meghatározó eleme és fontos építészeti emlék is. Ezért az átalakítás során az eredeti tömegképzés és arányok megmaradnak, megmarad a sugárirányú pillér-rendszer, a markáns, tömör látszóbeton és a dél és nyugat felé nyíló nagy üvegezett felületek is, akárcsak a homlokzat gyűrűs megjelenése, világos sávos jellege.
Az új Körszállót környezettudatosan tervezték meg, a gázt be sem vezetik, a hűtési- és fűtésienergiát talajszondák és hőszivattyúk biztosítják. A fejlesztő célja egy közel zéró karbon üzemeltetésű épület megvalósítása.
Ki végzi a munkát? Korábban arról jelent meg hír, hogy Tiborcz István cégcsoportja lebontja az ikonikus budai Körszállót. A Forbes.hu kérdésére a BDPST Group jelezte, hogy a beruházásban nem vesznek részt, az a – Garancsi István és Scheer Sándor érdekeltségébe tartozó – Market Építő Zrt.-hez tartozik. A fejlesztés mögött a Blue Urban Elegant Kft. áll, ami a Market-csoport egyik leánycége.