Legutóbb tavaly októberben járt a 400-as lélektani szint alatt a forint.
Mi történt? Hétfő estére már 401 környékéig erősödött a forint az euróval szemben, és kedd reggel is tovább erősödött az árfolyam, 400,5-nél viszont megfordult a görbe, most 401,7 körül alakul az euró árfolyama.
Kontextus. Az Erste Market szerint a német választások eredményét alapvetően pozitívan fogadták a befektetők, és a kormányzati bejelentések a választások előtt tervezett költekezésekről sem vertek fel egyelőre nagy port a piacon.
Hogyan tovább? Kedd délután kamatdöntést tart a jegybank. A várakozások és a döntéshozók korábbi jelzése alapján nem fog változni az alapkamat mértéke, kamatvágásra nem sok tér mutatkozik egyelőre, írja a K&H Értékpapír. Helyette inkább a döntést követő jegybanki kommentárra érdemes figyelni, hogy hogyan alakulhat a kamatpálya, esetleg hogyan látja az inflációs folyamatokat a jegybank.