A magyarok 80 százaléka az állami nyugdíjrendszerre támaszkodna idős korában, pedig 82 százalékuk úgy véli, hogy az az összeg nem lesz elég a megélhetéséhez.
Mi történt? Ötből négy magyar az állami nyugdíjrendszertől várja megélhetése biztosítását idős korában, viszont még ennél is többen gondolják úgy, hogy ez nem lesz elegendő – derül ki az OTP Bank Öngondoskodási Index kutatásából. A felmérés eredményei megerősítik, hogy Magyarországon sokan halogatják az öngondoskodás megkezdését.
A magyarok 80 százaléka az állami nyugdíjrendszerre támaszkodna idős korában, pedig 82 százalékuk úgy véli, hogy az az összeg nem lesz elegendő a megélhetéséhez.
Egyéb megoldásokat keresnek az öngondoskodás elkezdését halogatók: a megkérdezettek közel fele (46%) az élethosszig tartó munkától várja a megoldást.
Tíz magyarból négy szorong a jövője miatt és ez nehezíti az öngondoskodás megkezdését. Öt évnél távolabbra csak minden tizedik bankoló tervez, és minden harmadik „Élj a mának!” attitűddel éli az életét.
Akinek van megtakarítása, mibe rakja? A felmérésből kiderült, hogy mindössze 38 százalék készül nyugdíjcélú megtakarítással az idős korára. Ezen belül 60 százalékuk a biztosnak gondolt készpénz formájában tartja félretett pénzét. A megkérdezettek negyede állampapírokba, államkötvényekbe fektet, és szinte ugyanennyien (23%) rendelkeznek Önkéntes Nyugdíjpénztári tagsággal.