A koronavírus elleni küzdelmet segítő, gyors informatikai fejlesztéseket létrehozó együttműködésbe kezdett az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) és a Codecool programozóiskola.
A mentőszolgálat közleménye szerint az együttműködés keretében a programozóiskola szoftverfejlesztői és végzős programozó diákjai néhány nap alatt bevezethető, belső hálózaton futó, mobil és webes célalkalmazásokat fejlesztenek a mentőknek, segítve őket a koronavírus elleni küzdelemben.
App a koronavírus ellen: a védőeszközöket már tudják követni a mentősök
Az első alkalmazás már elkészült, a mentők múlt hét óta az ország összes mentőállomásán az új applikációval követik a védőeszközök mennyiségének folyamatos alakulását.
Az adatok segítségével a mentőszolgálat azonnal reagálni tud az eszközkészlet változására, felgyorsítva ezzel a reagálóképességét.
Napokon belül elkészül egy újabb applikáció is, amely a mentőszolgálat 8000 munkatársának aktuális munkavégzési státuszát tudja valós időben kezelni. Ezzel lehetővé válik, hogy a mentőszolgálat vezetése nemcsak naponta frissülő, hanem percre pontos információk alapján hozhasson döntéseket a személyi állomány átcsoportosításáról.
Mentőszolgálat: a digitalizáció eddig is életeket mentett
Mint a közleményben írják: “a mentőszolgálat az elmúlt időszakban megteremtette a modern digitális mentőszolgálat működésének feltételeit. Ennek elemei a digitális adatfeldolgozásra épülő kapacitástervezés, az elektronikus szolgáltatási térhez történő csatlakozás, új táblagépek beszerzése, az elektronikus szolgálati lap bevezetése, és nem utolsósorban a SzívCity életmentő közösségi applikáció, valamint az ÉletMentő app elindítása, mely a segélyhívás megkönnyítése mellett több egyéb hasznos funkciót is tartalmaz.”
A digitális megoldások alkalmazásának és az újszerű kommunikációs eszközöknek is köszönhetően az elmúlt három évben megduplázódott a sikeres újraélesztések száma Magyarországon – írták.
A Codecool programozó iskola már külföldön terjeszkedik. Társalapítója az a Vinnai Balázs, aki a banki IT-szolgáltatásokat fejlesztő IND-ben is benne volt, a miskolci céget egy globális játékos, a Mysis vásárolta fel még 2013-ban. Az exit után Vinnai több projektben is részt vállalt, ezek közül az egyik a Codecool, melyben először az OTP tőkealapja, a Portfolion látott fantáziát, majd a Mol és az állami bankok által összedobott alapokat kezelő Lead Ventures szállt be 3,5 millió euróval.