Idén már nem átverés a budget food, de továbbra sem veszi fel a versenyt a Sziget titkos „éttermével”, ahol már egy sör áráért jóllakhatunk.
Mire jó a budget food?
Már tavaly is kiakadtunk a 2490 forintos budgetmenünek hazudott pizzaszeleteken és a sültkrumplin, mint „egytálétel” és sajnos idén is találtunk pár hasonlóan drága helyet, amiket – hacsak nem euróban kapjuk a fizetésünket – érdemes elkerülnünk.
Viszont idén már sokhelyütt komolyan vették a budget elveket, sőt, voltak helyek, ahol nem is szerették volna kiszúrni a szegényebb fesztiválozók szemét holmi olajban sült vacakkal.
A 3200 forintos budget árért már találtunk a fesztivál területén:
- Zing-es hamburgert
- grillkolbászt,
- töltöttpaprikát
- és Corndog-ot (rántott virsli),
amikkel többé kevésbé már jól lehet lakni.
De mi van akkor, ha egy nagyobb főétkezést szeretnénk lebonyolítani a Szigeten? Vagy ha egy teljes hetet vagyunk kint a fesztiválon és már a 3200 forint is sok lesz egy hambiért? Van megoldás, bizony, idén is kint van az Aldi.
Ahol olcsóbb egy vacsi, mint máshol egy sör
Brutális szakadék tátong az éttermek, boltok és kocsmák árai között. Főszabály szerint minél közelebb van a Nagyszínpad, annál drágább az adott hely, minél távolabb van, annál olcsóbb. Így került a Nagyszínpadtól a legtávolabb eső pontra az Aldi (a Május 9. park után eldugott csücsökbe), ami heti bérletes őrülteknek olyan, mint egy pohár víz a Szahara közepén.
Az kaják (5–6 ezres árak helyett) ugyanis itt már szinte ingyen, vagy legalábbis az Aldikban megszokott árakon kaphatók.
A legfontosabb termék – a korsó sör – idén 1730 forintba kerül a Szigeten, pofátlan módon az Aldi grillrácsairól ennél olcsóbban meg tudunk vacsorázni.
- Kétezer forint alatt vásároltunk fél kiló grillhúst,
- párszáz forintért mellé bagettet
- és szintén párszáz forintért egy csomag vegyes salátát.
Összesen 2600 forintot fizettünk a kasszánál.
A helyben vásárolt húsokat az aldis kollégák helyben megsütik ingyen, majd zsírpapíron és papír tálcán, fa evőeszközzel szolgálják fel. A grillhúsok mellé a különböző szószok – önkiszolgálós rendszerben – szintén ingyenesek.
Fél kiló hús nagyon nem kevés két embernek, sőt. Plusz egy csomag salival és bagettel ez az adag akár háromfelé szétdobva is bőven elég lehet.
A jó árak persze vonzzák a szigetlakókat, a kígyózó sorok nem ritkák ebéd és vacsoraidőben. Mi egy korai vacsit nyomtunk fél hat és hat között és egy lélek sem állt előttünk sem a kasszában, sem a grill környékén, de lélekben mindenképp érdemes akár fél óra várakozásra is felkészülnünk.
Az Alkoholok Aldija
Bár jókat és – szigetes mércével – jó olcsón ehetünk az Aldiban, az alkoholmentes és alkoholos italokat a diszkontlánc a sztenderd szigetes árakon kínálja. A tapasztalt szitizenek ettől sem esnek pánikba: miután megették a finom grillételeket a fesztivál másik csücskébe, a Csónakházba zarándokolnak.
Csónakház (Fotó: Miknyóczki Dóri)
Ez az egyetlen hely a Szigeten, ahol a központi 1730 forintos Drehernél olcsóbban és jobbat ihatunk.
- Arany Ászokat 1300 forintért,
- Drehert (simát vagy meggyeset) 1500 forintért,
- míg az új kedvencünket, az olasz Peronit 1900 forintért
kínálják csapról korsónként. További nagy előnye a helynek, hogy nem kell repohárral bajlódnunk: sörpadokon beszélgetve, átlátszó műanyagpoharakat szorongatva klasszikus fesztiválélményben lehet részünk.
A csónakházas sorok, ami a hosszukat illeti, néha még az aldis sorokat is lepipálják. Csúcsidőben akár 15-20 percünkbe is kerülhet egy sör, ami nem csak azért nagy baj, mert itt melegebb van, hanem mert ebbe a sorba (alapesetben) esténként többször lenne érdemes beállnunk.