Whitney Wolfe Herd a Tindernél kezdett, majd 2014-ben megalapította társkeresőket célzó cégét. A Bumble abban más, hogy itt csak a nők kezdeményezhetnek. Az alapító most egy hétre bezárta a cég irodáit, hogy csökkentse a stresszt és fellépjen a covid-kiégés ellen.
Az alapító idén februárban vitte tőzsdére a Bumble-t, amivel egyszerre a legfiatalabb selfmade dollármilliárdosnő és a legfiatalabb olyan női vezető is lett, aki sikeresen tőzsdére vitte a vállalkozását. Az amerikai Forbes becslése szerint jelenleg 1,3 milliárd dolláros (380,5 milliárd forint) vagyonnal rendelkezik.
A Bumble-nek jelenleg 700 munkavállalója van világszerte, akik éppen a plusz egy hét fizetett szabadságukat töltik, hogy legyen idejük magukra fókuszálni. Az egyik alkalmazott Twitter-bejegyzése szerint Herd „jól megérezte az alkalmazottak kollektív kiégését” – írja a BBC.
Az idei év minden szempontból mozgalmas a cég számára. A tőzsdei debütálás mellett a felhasználók száma is rohamosan nőtt. A Bumble-nek és a cég tulajdonában levő szintén társkereső Badoo-nak
az év első három hónapjában 30 százalékkal több fizetős felhasználója volt az előző év azonos időszakához képest.
A kollektív szabadságot csak néhány ügyfélszolgálatos kolléga veheti ki majd később, akik addig tartják a frontot, amíg a többiek most pihennek.
Szabad munkarend, kedves feliratok mindenhol
A Bumble munkavállalóinak nem kell törődnie a 9-től 5-ig tartó munkaidővel, akkor dolgozhatnak, amikor nekik a legjobb, emellett kéthetente fodrász és manikűrös is várja őket.
A cég központi irodája Texasban / Fotó: Bumble
A Bumble irodáiban szinte minden falon, de még a villanykapcsolókon is kedves üzenetek várják a munkavállalókat, de kérdés, hogy a fodrász és a szép dekor valóban hatásos-e a kiégés ellen.
A Tindernél kezdte, végül egy saját randiappal lett az egész világ legfiatalabb dollármilliárdosnője
Borítókép: Whitney Wolfe Herd, a Bumble alapítója. Fotó: Noam Galai/Getty Images