Vecsei Zsófi tizenkilenc éves volt, amikor elkészítette első kalapját. Nem volt mögötte komoly ismeretségi háló, mégis eljutott Londonba, a világ úttörő kalaposához. Aztán a családja anyagi segítségével megnyitotta itthon a műhelyét. Ma az ascoti derbin és mozifilmekben is viselik a fejdíszeit.
„Magával ragadott a kalaptervezés, sokkal több és izgalmasabb részletet rejt, mint a ruhák készítése” – kezdi a beszélgetést. Közben egy rózsaszínű kalapot visel, elárulja, hogy ez az úgynevezett komfortzónakalapja, ebben jobban érzi magát a fotózás alatt.
Zsófi az egyetem után Budapesten, Várhegyi Éva keze alatt sajátította el a szakma alapjait és a tradicionális technikákat. Majd egy nagy ugrással a belvárosi kis kalapszalonból a világhírű Philip Treacy londoni stúdiójába került. Mint mondja, egyszerűen írt egy levelet a márkának próba-szerencse alapon, és legnagyobb meglepetésére már a levelezés olyan hangvételű volt, hogy tudta, ott lesz a helye. Két évet volt Treacynél, aztán megint lépett egy nagyot.
„Mindig vágytam egy műhelyre, ahol az ötleteim teret nyernek. Így 2016-ban megnyitottam az egyedi kalapokra és fejdíszekre specializálódott stúdiómat Budapesten.” A Vecsei Millinery névre keresztelt üzlet alaptőkéjét Zsófi családja adta össze.
Művészileg a filmek világában is ki tud teljesedni, kalapjai gyakran tűnnek fel a mozivásznon is, legutóbb a Vienna Blood című sorozat és a nagyszabású Dűne 2. készítői kérték fel fejdíszek készítésére. Hogy hogy került a filmes világba, kiderül a Vecsei Zsófiról szóló portrénkból, amely teljes egészében a friss Forbes Life-ban olvasható.
Keresd a teljes cikket a Forbes Life különszámban!
Már polcokon a friss, vadiúj Forbes Life, a címlapon Alföldi Róberttel (és Rozi kutyával). A különszámban írunk még a férfikörökről, az alkoholmentes borokról és a vadvízi SUP-ozásról is.