Íme néhány remek, akár gyerekekkel is együtt játszható app, amivel kiválóan el lehet ütni az időt két ünnepi étkezés között.
Remek dolog találkozni a rokonokkal, ismerősökkel, barátokkal az év végén vagy az újesztendő első napjaiban, néha az ember mégis úgy érzi: csak nézne ki a fejéből, vagy szimplán átmosná az agyát valamivel.
Erre kiváló lehet a szokásos tévés maraton Kevinnel, Bud Spencerrel és a bakiválogatásokkal, vagy az online streaming szolgáltatások, amikkel komplett sorozatok darálhatóak végig az ünnepi időszakban.
Ám ha valaki egy kicsit kreatívabb, interaktívabb szórakozásra vágyik, akkor sem kell elkeserednie, hiszen a csodás okostelefonok/tabletek ezt is megadják, megadhatják.
Egész komoly mennyiségű, szórakoztató és ráadásul ingyenes játék érhető el ezeken, amelyekkel rengeteg időt el lehet ütni. Na, ezekből gyűjtöttünk össze párat, számos stílust érintve. Azaz a sportok, a vezetés, a kalandok, az akció és az ügyességi darabok kedvelői is megtalálhatják számításukat.
Arra kiemelt figyelmet fordítottunk, hogy a kiválasztott applikációk a gyerekek számára is fogyaszthatóak legyenek.
Ha nem is feltétlenül azért, mert nekik ajánljuk ezeket, de tapasztalatból tudjuk, hogy sokszor szívesen nézik, ahogy a felnőttek, idősebbek püfölik a mobil érintőképernyőjét.
Peggle – ügyességi
Egyszerű, aranyos és iszonyatosan addiktív. Ez a Peggle, aminek használata egyetlen perc alatt megtanulható, és ami képes ugyanúgy berántani a kicsiket, mint a nagyokat. A dolgunk rendkívül egyszerű:
A képernyő tetején található, irányítható ágyúból kell labdákat kilőni úgy, hogy azok eltalálják a középen elhelyezkedő, narancssárga golyókat és téglákat. A trükk az, hogy a labdák száma véges, a kilövésre váló célpontokat pedig minden pályán jól eldugják, így trükközni kell a mandinerrel és a gravitációval egyaránt.
Kapunk segítséget, felbukkanó cuki állatok képében, és persze ahogy haladunk előre, úgy nehezednek a feladatok. A játék grafikája remek, telepakolták látványos effektekkel, és a zenéje is bombajó. A Peggle egy tökéletes karácsonyi családi mobilozós játék, egy nagyon nagy hibával. Tipikusan az a darab sajnos, amivel leül az ember hatkor játszani, és mikor felnéz az órára, már este tíz van. Közben pedig csak úgy érzi, hogy néhány pályát nyomott végig.
Assoluto Racing – autóversenyzős
Vezetős, autóversenyzős játékokból óriási a felhozatal mobilon, de a nagy többségük sajnos digitális hulladék. Viszont akad néhány remek darab is, és ilyen például az Assoluto Racing névre hallgató app is. Valódi autókkal lehet benne versenyezni, a grafikája kiváló, a látvány kis túlzással számítógépen vagy konzolon is megállná a helyét.
Ennél is fontosabb, hogy maga a vezetési élmény is remek, hiszen a pályákat nem lehet agyatlanul, fékezés nélkül végignyomni, mint annyi más riválisánál. Bizony meg kell tanulni az íveket, a fékre is oda kell figyelni, és az egyes járművek karakterisztikája nagyon is eltérő lehet. A versenyek élvezetesek, és beállítható, hogy a mozgási szenzorokat kihasználva maga a telefon vagy tablet legyen a kormány. Tehát az eszközt kell tekergetni a kanyarodáshoz, ami egy cseppnyi szimulátoros élményt kölcsönöz az egésznek.
Természetesen a fejlődés-fejlesztés innen sem hiányzik: kezdetben egy meglehetősen gyengécske verdával megyünk, hogy aztán egy idő után különféle szuperautókat is megvásárolhassunk, miután összegyűjtöttünk ehhez elegendő virtuális pénzt. Ez pedig extra motivációt ad a versenyek megnyeréséhez, befejezéséhez, és egyben garantálja az adrenalinlöketet is.
Legendary Tales – logikai
A mobilokon igen népszerűek a logikai feladványokkal megtűzdelt tárgykeresgélős játékok. Ezek sorát erősíti a Legendary Tales, amely ráadásul a közvélekedés szerint egyike a valaha volt legjobb ilyen programoknak. A játékos feladata, hogy a zsúfolt képernyőn megkeressen bizonyos objektumokat, azokat adott esetben párosítsa egymással, ha pedig kell, menet közben megoldjon valami rejtvényt, és úgy jusson tovább a következő helyszínekre.
A high fantasy környezetben játszódó, azaz kitalált középkorias beütésű programban egy fiatal lány bőrébe bújunk, akinek vérfarkassá vált bátyját elrabolja valamiféle boszorkány. A testvért kell megmenteni az említett feladatok végrehajtásával. A Legendary Tales irányítása és rendszere faék egyszerűségű, de a stílusából fakadóan eléggé változatos, és irgalmatlan ideig tart, míg végez vele az ember.
Tapasztalataink szerint az ilyen típusú programokat a gyerekek kifejezetten szeretik, úgyhogy arra nagyon is alkalmas, hogy együtt nyomozzon a család. A grafikája barátságos, hangulatos és egyáltalán nem félelmetes, kicsit olyan az egész, mint egy, az agyat is tornáztató mese.
Sky: Children of The Light – kalandos
A rengeteg egy kaptafára készülő, unalmas, pénzhajhász, primitív és sokszor öncélúan erőszakos mobilos játék mellett igazi felüdülés belefutni olyan darabokba, mint a Sky: Children of The Light. Ez ugyanis egy rendkívül pozitív, békés és totálisan egyedi program, amiben egy angyalszerű gyermeket irányítunk, akinek feladata, hogy különféle, sötétségbe borult világokat, és természetesen azok lakóit hozza vissza ismét a fénybe.
Ehhez pedig nem harcolnia vagy szörnyeket legyőznie kell, hanem csak bejárnia, felfedeznie az ismeretlen földeket, és ott megkeresni a hozzá hasonló lényeket. Velük együtt pedig, egyszerű feladatok végrehajtásával fényeket gyújtani mindenfelé. Ez nem hangzik bonyolultnak, és a program tényleg nem is az.
Viszont nagyon szép, totálisan egyedi, enyhén animés beütésű látványvilággal bír. Az élmény kicsit olyan, mintha egy olyan kortárs animációs alkotást nézne az ember, amelyben a főhőst ő irányítja. Talán ebből is átjön, hogy ez egy igazi családbarát játék, amivel akár a legkisebbeket is elvarázsolhatjuk.
EA FC Mobile – focis
A focis programok mobilokon is nagyon mennek, teljesen érthetően, hiszen a sportág népszerűbb, mint valaha, a telefonok és tabletek érintőképernyőjének köszönhetően pedig az irányítást is egész jól meg lehet oldani.
A válogatásba az egykori FIFA néven futó sorozat legfrissebb tagja, az EA FC Mobile app került be, amely véleményünk szerint jelenleg az egyik legjobb futballjáték. A kezelését nagyon könnyű elsajátítani. A grafika, a látványvilág pazar, és a legtöbb riválisával ellentétben megtalálhatóak benne a valódi klubok és játékosok, ami sokak számára fontos szempont lehet.
Természetesen a menedzser rész sem hiányzik belőle, lehet saját csapatot építeni, játékosokat fejlesztgetni, taktikát kidolgozni. A kupákat, bajnokságokat sem hagyták ki belőle, szóval egy teljes értékű játékot kapunk ingyen, amivel sokáig elszórakoztathatja magát az ember.
Megjelent a januári Forbes
Megjelent a januári Forbes és benne az 50 leggazdagabb magyar listája. A címlapon Varga Zoltán a legnagyobb független magyar médiacsoport tulajdonosa. A lapban még: a 30 éves Quimby, a Bányai Coffee története, magán-egészségbiztosítás, Horányi Gergő, a Wise igazgatója, a 101 Tigris, Háy János és még sok más. Keresd mától az újságárusoknál, vagy vásárold meg idekattintva, és olvasd azonnal online!