Rajtuk kívül még három másik magyar csapat is ott van a 25 legjobb között egészségügyi startup között.
Négy magyar csapat jutott az InnoStars Awards verseny legjobb 25 csapata közé, őket több, mint száz európai jelentkező közül választották ki.
A DiabTrend a Havlik testvérek közös projektje, olyan algoritmust fejlesztenek cukorbetegeknek, ami segít előrejelezni a vércukorszint alakulását, így a felhasználó könnyebben tudja alakítani az életmódját, étrendjét.
Rajtuk kívül még három magyar csapat jutott a 25 startupból az EIT Health verseny szűkített nemzetközi mezőnyébe:
- A Clavicont egy neurológiai és pszichológiai diagnózisok felállítását támogató eszközt dolgozott ki, mely a Parkinson kór kezdeti tüneteit is ki tudja mutatni,
- a Spicy Analytics egészségügyi adatbányász startup, mely komplex adatokon nyugvó, szofisztikált módszertanok segítségével történő adatelemzéssel és modellezéssel, továbbá piackutatással és alkalmazásfejlesztéssel, valamint a klinikai kutatások támogatásával foglalkozik,
- a HepC pedig a Hepatitis B és C vírusa ellen küzd.
A versenyt az Európai Unió – egészen pontosan az Európai Bizottság és az Európai Technológiai Intézet – támogatásával, az EIT Health program keretében szervezik meg, olyan prototípussal vagy már termékkel rendelkező startupoknak, melyek egészségügyi területen innovatív termékkel vagy szolgáltatással szeretnének megjelenni a piacon. A sikeres pályázók mentor programokon és tréningeken vehetnek részt, közel 8 000 euró vissza nem térítendő támogatást kapnak üzletfejlesztésre, és a portugáliai Coimbrában készítik fel őket az Instituto Pedro Nunes inkubátorban.
A verseny döntőjét novemberben tartják Budapesten, a legjobb 6 csapatot meghívják meg a fináléra, ahol kiválasztják a legjobb hármat, akik összesen 60 000 eurót nyernek. A győztes 25 000 eurót kap, a második helyezett 20 000, a harmadik pedig 15000 eurót kap prototípusuk továbbfejlesztésére.
Magyar fiatalok algoritmusa mondja meg, hogyan alakul a vércukorszint a következő hat órában