Kapitány István áprilisban jelentette be, hogy 37 év után elhagyja a Shellt. A magyar munkatársak rendhagyó módon búcsúztak tőle.
Mi történt? Júliusban véget ért 37 éves karriertörténet, ennyi időt töltött Kapitány István a Shellnél, amelynek globális alelnöke volt. Váratlanul, áprilisban jelentette be, hogy júliusig marad a cégnél. A magyar munkatársak rendhagyó módon búcsúztak tőle. Budán, a Déli pályaudvar mellett, a Mészáros utcai benzinkutat ugyanis róla nevezték el, hivatalosan ez lett a Kapitány István töltőállomás. Jelenleg egy ott kihelyezett óriásplakáton is köszönetet mondanak neki.
Örökség. Komoly nyomot hagyott a Shell-en. Nemcsak a 37 év lenyűgöző, de Kapitány eredményei is, íme néhány szám.
- A világ legkiterjedtebb kiskereskedelmi üzlethálózatánál mára több mint 500 ezer alkalmazottért és 45 ezer töltőállomás szolgáltatásaiért, kínálatáért felelt 85 országban.
- Emellett fenntarthatósági törekvéseik részeként 30 országban immár több mint 50 ezer elektromos töltőpontot sikerült telepíteniük, ezzel világszinten övék a második legkiterjedtebb hálózat.
Karrierút. 1987-ben kezdte a munkát a Shellnél, majd pedig közel négy évtized alatt Budapestről egészen a vállalat globális kiskereskedelmi alelnöki posztjáig tört. Utóbbira 2014-ben nevezték ki, ezzel pedig nincs nála magasabb pozícióban lévő magyar menedzser a világon, innen már csak egyetlen lépcsőfokot mászhatott volna meg.
„Fölkelek reggel, megborotválkozom, nem gondolok magamról túlságosan sokat, de tudom, hogy mennyit jelent a kutasnak, ha egy globális vezető kezet fogott vele vagy megölelte. Azért megyek, hogy inspiráljam, motiváljam őket”
– mesélte nekünk 2019-ben Kapitány.
Hogyan tovább? Egyelőre annyi biztos, hogy továbbra is marad a Menedzserszövetség elnöke, tavaly hosszabbították meg a mandátumát újabb 3 évre.
Ki most a legmagasabban jegyzett magyar menedzser? Valószínűleg a volt magyar miniszterelnök, Bajnai Gordon, aki a politikai pályája után Londonban épített elképesztő karriert. Erről itt írtunk hosszabban.