Tavaly márciusban a tulajdonos még el akarta adni a céget, most meggondolta magát.
Mi történt? Cserpes István, a Cserpes Sajtműhely tulajdonosa a Heteknek adott interjújában elmondta, hogy sokáig kerestek vevőt, és ugyan megtalálták a megfelelőt, a végén úgy döntött, az ad neki békességet, ha a továbbiakban is ő viszi a céget. Az üzletember szerint egy „nagyon súlyos emberi árulás, anyagi lehúzás” okozta a cég mélypontját, de már túl vannak ezen.
Előzmények. „Benne vagyunk egy eladási folyamatban, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz Cserpes: kiváló kérőim vannak” – jelentette be még 2023-ban a Forbes Kilövés (azóta már Forbes Afterworkre keresztelt) színpadán Cserpes István. Akkor azt mondta, azért kell eladnia a céget, mert úgy érzi, gátja lenne már a fejlődésnek, bármilyen szerkezeti átalakításnak. „Harminc intenzív évnél több nem várható el egy embertől”.
Mi lesz most? Cserpes a legfőbb feladatnak most a megújulást és a fejlődést tartja. Járvány ide, energiaválság oda, a mélypontot leginkább egy nagyon súlyos emberi árulás, anyagi lehúzás okozta nekünk, ami éveken át zajlott anélkül, hogy ezt felismertük volna” – mondta. Szerinte a nehézségek után a tanulság az, hogy „a talpon maradásban kulcsfontosságú az emberi tényező, az, hogy kibe helyezzük a bizalmunkat, mert az ilyen visszaélések sajnos teljesen általánosak”.
Kontextus. A kapuvári Cserpes Sajtműhelyt 1992-ben alapította Cserpes István, most 238 főt foglalkoztatnak. A cég nettó árbevétele 2023-ban 4 milliárd 175 millió forint, adózott eredménye 440 millió forint volt.
A kiemelt képen Cserpes István, a Cserpes Sajtműhely tulajdonosa Galambos Mártonnal, a Forbes főszerkesztőjével beszélget / fotó: Fekete Csaba