A Mobilsign Kft. is leadta a 2021-es beszámolóját, a digitális aláírások hitelesítésével foglalkozó társaság jelentősen tudta növelni tavaly a forgalmát, az adózott eredmény így is jócskán alatta van annak, amit a cég Rogán Antal miniszternek fizetett.
Hogy a Mobilsign-nak a 2021-es nem lehetett nagyon rossz éve, azt onnan már lehetett sejteni, hogy Rogán Antal kancelláriát vezető miniszter év eleji vagyonnyilatkozatában szerepelt, hogy a társaság „találmány hasznosítási díjként” 408 milliót fizetett ki a politikusnak. Persze, az üzleti környezet és a covid miatt felpörgő digitalizáció is segítette az ilyen technológiával foglalkozó cégeket, de ez az összeg már akkor is brutálisan magasnak tűnt, hát még most, a cég friss mérlegadatait látva.
A Mobilsign Kft. tavaly 720,9 millió forint nettó árbevételt ért el, ez éves alapon is nagy növekedés (446,5 millióról). Az adózott eredménye 30 millióról emelkedett 65,5 millió forintra, a bővülés itt is látványos.
Egy nagy szám: 626,6 millió
Ami azonban ennél is látványosabb, hogy a 12 főt foglalkoztató társaság tavaly 626,6 millió forintot költött a munkavállalóira.
A bérek és járulékok mellett itt jelenik meg a Rogánnak fizetett összeg, mint „személyi jellegű egyéb ráfordítás”: 409,5 milliót fizettek ezen a címen tavaly.
Ezzel Rogán már szélsebességgel közelíti a milliárd forintos ötlet címét, hiszen nem ez az első alkalom, hogy az említett hasznosítási díj felbukkant a vagyonnyilatkozatában. A bevételre érdemes úgy gondolni, mint egy folyamatosan kapott jogdíjra: a Mobilsign használja Rogán találmányát, a licencért pedig időnként – a vagyonnyilatkozat szerint eseti alapon, azaz pontosan nem tudni, milyen feltételek teljesülésekor – díjazásban részesül.
Ahogy arról korábban írtunk: a Mobilsign-hoz hasonló profilú cégek sem tudnak ilyen eredményt felmutatni, arról nem is beszélve, hogy ilyen bevételi adatok és eredmény után teljesen egyedülálló, hogy a társaság ilyen mértékű juttatást tud kifizetni.
Csik Balázs, a társaság egyedüli tulajdonosa az eredmény terhére 30 millió forintos osztalékot is fel tudott venni a társaságból. Ez azt is jelenti, hogy a 720,9 milliós forgalma mellett a kft. 656,6 milliót fizetett ki különböző címeken jövedelmekre, vagyis a forgalom több mint 90 százaléka ment „fizetésekre”. Piaci alapon működő technológiai cégeknél ilyet biztosan nem találni.
Rogán Antal a most felálló új kabinetben nemcsak megtartotta pozícióját, de portfóliója a titkosszolgálatok felügyeletével is bővült, vagyis politikai hatalma és befolyása tovább nőtt.