A Magyar Telekom bevétele rekordot döntött a tavalyi negyedik negyedévben. A cégnél emelkedik idén a részvényesi javadalmazás, de jön az új részvényesi javadalmazási politika is.
Az elemzői várakozásoknak megfelelő eredményt ért el a fontosabb eredménysorokon a tavalyi negyedik negyedévben a Magyar Telekom, az összes bevétel és az EBITDA szinte telitalálat lett, a működési eredmény 8,3 százalékkal alacsonyabb, az adózott eredmény pedig 14,5 százalékkal magasabb lett a vártnál – írja a Portfolio.hu.
Az összes bevétel 2,5 százalékkal 193,6 milliárd forintra nőtt, ez új rekord a Magyar Telekomnál, az EBITDA 3,7 százalékkal 64,9 milliárd forintra bővült, az adózott eredmény pedig 35,3 százalékkal 20,3 milliárd forintra emelkedett év/év alapon.
A Telekom összes bevétele új rekordot ért el, 194,3 milliárd forintot, a növekedés egyértelműen a mobil szegmens kiemelkedő, 107 milliárd forintos eredményének köszönhető. Nőtt a mobil adat- és SMS-bevétel és a magyarországi készülékértékesítés is.
A készülékértékesítés is új rekordot ért el, a mobil- és vezetékes eszközök eladásából származó bevétel most először meghaladta a 40 milliárd forintot, a csoport bevételeinek több mint ötödét már ez adta.
Mire számítanak 2022-ben?
A menedzsment számításai alapján idén 1-3 százalék között lehet a bevételek növekedése, éves összehasonlításban nagyjából változatlan lehet a beruházási szint, és a spektrum licencek nélkül számolt szabad cash-flow 2022-ben várhatóan legalább 70 milliárd forintot fog elérni.
A vállalat részvényárfolyama szerdán 2,6 százalékot emelkedett. Ezzel együtt idén már 5,5 százalékot emelkedett a Magyar Telekom árfolyama.
Milyen lesz az új részvényesi javadalmazás?
A Magyar Telekom igazgatósága a tavalyi kifizetési modellhez hasonlóan újra osztalékfizetés és saját részvény visszavásárlás kombinációját javasolja a közgyűlésnek. Idén a 2020-as üzleti év után összesen 15 milliárd forint osztalékot fizethet a Telekom (jelenlegi állás szerint részvényenként 15,05 forint), és maximum 14,6 milliárd forint értékű részvény-visszavásárlási program elindítását tűzte ki célul.
Ez összesen maximálisan 29,6 milliárd forintos részvényesi javadalmazást tehet ki. A 2019-es üzleti év után év után 15,3 milliárd forint osztalékot fizetett és 10,2 milliárd forint értékben vásárolt vissza saját részvényt a vállalat. Így összesen a részvényesi javadalmazás (osztalék+részvényvisszavásárlás) 16 százalékkal emelkedhet.
A Telekom igazgatósága a 2022-2024 időszakra vonatkozó új részvényesi javadalmazási politika elfogadásáról döntött. Az éves részvényesi javadalmazás teljes mértéke várhatóan a társaság megelőző pénzügyi évében elért a társaság részvényeseire jutó eredmény módosított értékének, azaz a módosított nettó eredményéének 60-80 százaléka közötti érték lesz lesz.
Borítókép: Mika Baumeister // Unsplash