Nem csitult el teljesen az Activision Blizzard körüli balhé, még ha a cég például belsős tisztogatással is igyekszik jobb színben feltüntetni magát az ellene zajló perek közben.
Ahogy azt később, kedden a videójátékos holding is közzétette, az Activision Blizzard hosszú e-mailben értesítette alkalmazottait az elmúlt hónapokban kirobbant zaklatási botrányuk következményeiről – írja a The Verge.
A kiadó állítása szerint az egyre több beérkezett jelentés hatására több mint húsz alkalmazott „lépett ki” a cégből, több mint húsz másik munkavállalót pedig figyelmeztetésben részesítettek.
Mindez azt követően történt, hogy a több sikeres videójátékos franchise-t, a Call of Dutyt vagy a World of Warcraftet is birtokló kiadó ellen több pert is indítottak azokért a nemi alapú megkülönböztetésekért és zaklatásokért, amik évek óta jelen vannak a cégben. Ennek a többtucatnyi munkavállalónak a kilépése vagy megrovása saját vizsgálataik következménye – emellett 19 új alkalmazottat fognak toborozni, hármat pedig már fel is vettek az etikai és megfelelési csapatukba, míg képzési célokra háromszor annyi erőforrást fognak elkülöníteni.
Frat boy culture
Az Activision Blizzard zűrös helyzete idén nyáron kapott szélesebb figyelmet, amikor is a kaliforniai foglalkoztatási és lakhatási hivatal (Department of Fair Employment and Housing) vádat emelt a toxikus, nők elleni vállalati kultúra miatt.
„Frat boy culture”-ként hivatkoztak a cégben kialakult környezetre, ami nagyjából a hangoskodó, szexista kollégista fiúk közegének feleltethető meg.
Több száz Activision Blizzard-alkalmazott az utcára vonulva tüntetett, menet közben pedig J. Allen Brack, a Blizzard fejlesztőstúdió elnöke is távozott pár másik, magasabb beosztású fejessel egyetemben (hogy őket is ehhez a húsznál több kilépőhöz lehet-e sorolni, az nem derül ki a levélből).
Idővel a részvényesek is pert indítottak a pénzügyi riportokban történt fals tájékoztatásért, ahogy az alkalmazotti érdekeket képviselő amerikai szervezet, az Equal Employment Opportunity Commission is nyújtott be keresetet. Velük az Activision Blizzard gyorsan megegyezett, méghozzá egy 18 millió dolláros alap létrehozásával a károsultaknak, csakhogy a kaliforniai szervezet ellenzi ezt a lépést, mivel az szerintünk a saját perükre káros hatással lehet.
A vezető nyilatkozata, aki nemrég szintén balhéba keveredett
Frances Townsend megfelelési vezető most azt mondta a The Financial Timesnak, hogy a kiléptetési és megrovási lista fejlesztőket és feletteseket egyaránt magába foglal, elnökségi tagokat viszont nem. A cég több divíziójában feltérképeztek zaklatási ügyeket: az annyira súlyos eseteknél, melyeket tréninggel sem lehetne kezelni, elbocsátások történtek, beosztástól és munkakörtől függetlenül.
Townsendről érdemes megjegyezni, hogy ő az a most is jelen levő vezetőségi tag, aki pár hónapja
azután távozott a vállalat nőket támogató hálózatának éléről, hogy több ezer alkalmazott erre sürgette a kaliforniai kereset kapcsán megfogalmazott kritikái miatt.
Borítókép: Activision Blizzard