Az Eximbank egyik alapjával beszáll a nemzetközi szinten is jegyzett magyar kibervédelmi vállalkozásba: 600 milliós tőkeinjekciót kap a Cyber Services Zrt.
Tovább nőhet a kiberbiztonság területén nemzetközileg is elismert szereplő, a Cyber Services Zrt., miután több száz millió forintos tőkebefektetést kapott az állami Eximbank által finanszírozott, de a GB & Partners Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt EXIM Növekedési Alapból. A cél, hogy a legnagyobb vállatok, intézmények mellett a digitalizálódás útjára lépett kisebb cégek számára is elérhetők legyenek a legfejlettebb kiberbiztonsági megoldások (hogy a Gubicza Ágoston és Boris Mihály fémjelezte alapkezelő miként jutott az összesen 16 milliárdos forráshoz, arról korábban ITT írtunk).
Frész Ferenc, a Cyber Services vezérigazgatója – a menedzsment az új tulajdonos érkezésével sem változik. Fotó: The Orbital Strangers Project
A Cyber Services Zrt. kiberbiztonsági szolgáltató évtizedes szakmai tapasztalatával a káros események, kibertámadások előrejelzésén és megakadályozásán dolgozik. A menedzsment tagjai szakmai pályafutásuk során vezették a NATO kibervédelmi munkacsoportját, tartottak kibervédelmi gyakorlatot a hazai nukleáris szektor vállalatainak, intézményeinek és az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) partnereként, mintegy 80 ország incidenskezelő szakembereinek is. A cég többek között olyan kritikus infrastruktúrát üzemeltető vállalatok részére nyújt kibervédelmi szolgáltatásokat, mint atomerőművek, vízügyi, gyógyszer-, és autóipari valamint közlekedési vállalatok, telekommunikációs szolgáltatók, emellett ügyfelei között pénzügyi vállalatok is megtalálhatók. A Cyber Services működését jelen felállásban 2015-ben kezdte meg, azóta folyamatosan növekszik. Árbevételét évről évre megduplázta, így 2016-ban elérte a 66 millió forintot. A vállalkozásról részletesen a Forbes Next különszámunkban is írtunk.
Az iparág intenzív bővülését, valamint a Cyber Services alaptevékenységében rejlő kiemelkedő növekedési potenciált látva úgy döntött a GB & Partners, hogy
az EXIM Növekedési Alap forrásaiból több lépcsőben 600 millió forintos tőkebefektetést hajt végre a cégben, így az Alap jelentős kisebbségi tulajdonos lett.
A magyar kibervédelmi cég a friss forrásnak köszönhetően folytathatja szakértői csapatának bővítését, rövid időn belül a dolgozók létszámának megduplázása a terv. A cég fejlesztéseinek célja, hogy a legfejlettebb kiberbiztonsági szolgáltatások ne csak a legnagyobb vállalatok és intézmények, hanem az egyre jobban digitalizálódó kisebb cégek számára is elérhetők legyenek.
„A tőkebefektetésnek köszönhetően olyan fejlesztéseket indíthatunk, amellyel tovább bővíthetjük szolgáltatási portfóliónkat. A kisebb cégeket ugyanúgy érhetik kibertámadások, mint a kritikus infrastruktúrát üzemeltetőket, így nekik is védelmet kínálhatunk” – emelte ki Frész Ferenc vezérigazgató.
A megállapodás értelmében a menedzsmenten belül az új tulajdonos érkezését követően sem lesz változás. A vezérigazgatói posztot továbbra is Frész Ferenc alapító-tulajdonos látja el, aki így a stratégiai irányításért felelős, Mádi-Nátor Anett operatív igazgatóként a nemzetközi kapcsolatokért, Virág Csaba pedig az oktatási üzletágért felel. Nagymajtényi Gábor a vállalat negyedik alapítója továbbra is új technológiák, védelmi megoldások kutatásában, üzletfejlesztésében támogatja a menedzsment munkáját.
Frész nemzetközi szinten elismert szakember, nemrég a BKK e-jegy botrány kapcsán fejtette ki a véleményét a Forbes.hu-n. A botrány erős politikai szinezetet kapott, pedig szakmailag sok mindent lehetne belőle tanulni – érdemes elolvasni Frész higgadt, szakmai véleményét.