A legtöbb egyetem gazdasági képzésein meghagyta az előzetes ponthatárokat, de a Corvinusért nagyon nagy volt a tolongás.
Az Eduline összesítése szerint 29 361-en jelentkeztek valamilyen gazdasági képzésre, ebből 22 408-an első helyen. A jelentkezők túlnyomó többsége (24 400-an) államilag támogatott formában szeretett volna továbbtanulni.
A most kihirdetett 2021-es felvételi ponthatárokat megelőzően már télen közzétették, hogy legalább 400 pontot kell majd elérnie a jelentkezőknek a hazai egyetemek felsőoktatási képzéseire. Ettől a küszöbtől azonban el lehet térni a jelentkezők számától függően, vagyis a legnépszerűbb képzőhelyek igencsak megemelhetik ezt a számot.
Ez meg is történt a Corvinus Egyetem esetében, ahol 10-15 százalékkal magasabb pontszámot vártak el a jelentkezőktől az egyes képzésekre.
Mennyi az annyi?
A legnépszerűbb képzés továbbra is a gazdálkodás és menedzsment volt (több mint tízezer jelentkezővel), az egyes képzőhelyeken az alábbiak szerint alakultak a pontszámok:
- Budapesti Gazdasági Egyetem, 400 pont
- Budapesti Corvinus Egyetem, 451 pont
- Dunaújvárosi Egyetem, 400 pont
Kereskedelem és marketing szakra 6747-en jelentkeztek, a pontszámok pedig így alakultak:
- Szegedi Turományegyetem, 400 pont
- Széchenyi István Egyete, 400 pont
- Budapesti Gazdasági Egyetem, 400 pont
A legmagasabb pontszámot a harmadik legnépszerűbb szakon, a nemzetközi gazdálkodási képzésen kellett elérnie a tudományterületre jelentkezők közül (3854) , ebben is a Corvinus emelte a küszöböt.
- Pannon Egyetem, 400 pont
- Debreceni Egyetem, 400 pont
- Budapesti Corvinus Egyetem (angol nyelven), 472 pont
A Corvinus lapunknak küldött közleményében jelezte, a kiugróan eltérő ponthatárok oka, hogy a tavalyihoz képest jóval több jelentkezőből kevesebb diákot vett fel alapszakjaira.
Kiemelt kép: MTI/Bruzák Noémi