A Lift Aircraft számára tervezett emberszállító drón, a Hexa Passenger formatervéért vehették át Ljubljanában a Big SEE mobility kategóriának a nagydíját.
A Lift Aircraft egy magyar mérnökökkel és formatervezőkkel dolgozó amerikai startup. A vállalkozás arra épít, hogy az embert szállító drónok jelenthetik a jövő tömegközlekedésének egyik alternatíváját, a légitaxizást. A probléma az, hogy hiába van meg hozzá már most az eszköz, még nincs hivatalos szabályozás egy ilyen szolgáltatás beindítására.
Mivel a drón biztonságos és röpképes, most rekreációs sétarepüléseket lehet vele végezni, 200 dollárért bárki mehet vele pár kört.
Ez egyrészt hozza a pénzt, másrészt mire a szabályrendszert megszülik a légügyis szakemberek, a Lift Aircraft fel tud mutatni több ezer óra repülési tapasztalatot a szerkezettel.
A gép külseje olyan jól sikerült, hogy most a Big SEE mobility kategóriájának nagydíját is odaítélték neki. Ez egyébként a délkelet-európai régió egyik legrangosabb formatervezési díja, rengeteg résztvevővel.
“Nem az a kihívás, hogy a levegőbe emeljünk egy embert, hanem az, hogy ne hagyjuk meghalni, ha beüt a baj”
Nem ez az első alkalom, hogy a Maform nagyot villant. A csapat a Műegyetemről indult, erős ellenszélben, akkoriban azt mondták nekik, hogy Magyarországon nincs szükség formatervezőkre. Azóta termékeiket az Amazonon is lehet kapni, megnyertek egy rakás versenyt is. A drónok világába a jelenleg a Lift Aircraftnak dolgozó Kerülő Balázs útján csöppent be, Balázsék korábban dolgoztak egy drónbiciklin, a Flike-on. A dizájn megalkotásához a Maformot kérték fel, és most a Lift Aircraftnak fejlesztett drón külsején is a magyar formatervezők dolgoztak.
A Hexa Passenger ultrakönnyű anyagból készült, idén már roadshow-ra viszik az Egyesült Államokban, 200 dollárért repülhet vele bárki. A drónt könnyű irányítani, nem kell hozzá pilótajogosítvány, de akár a földről is vezérelni tudják.
Végeztek az egyetemen, nem találtak értelmes munkát – stúdiót alapítottak, sorra nyerik a díjakat saját terveikkel