Az egykor milliárdos Vitézy Tamás vádlott a Széchenyi Bank csődje után indult büntetőperben. Azt mondja valójában kiforgatták a vagyonából, most 200 ezres nyugdíjból és kölcsönökből él.
Mi történt? „Ugyan már több mint egy hónapja történtek az események, de szégyellem megírni, hogy hajléktalan lettem.” – írja a Facebookon Vitézy Tamás üzletember. A bejegyzést a 24.hu szúrta ki. Már korábban is írt arról, hogy a NER kiforgatja a vagyonából, a mostani hosszú poszt is lényegében erről szól.
Kicsoda Vitézy? Vitézy egyike azoknak a jobboldali üzletembereknek, akik már a 2010-es, első kétharmados Fidesz-győzelem előtt is támogatták Orbán Viktort. Vitézy – aki a főpolgármesteri posztért induló Vitézy Dávid nagybátyja – érdekelt volt az energetikában, komoly ingatlan- és turisztikai portfóliója volt Horvátországban, és volt médiacége is. Utóbbi, a bulvárba hajló, országos hálózattal rendelkező és ingyenesen terjesztett Helyi Théma az ellenzékben politizáló Fidesznek is nagy segítséget tett üzenetei eljuttatásában. A Széchenyi Bank csődje után indult büntetőperben őt is megvádolták.
Mit mond most Vitézy? A zaklatott hangulatú posztban Vitézy beszámol arról, hogy kilakoltatták a Máramaros út 47. alatti ingatlanjából.
A piacra ugrott el, a végrehajtók addig bejutottak az ingatlanba, az új tulajdonosok pedig igazolni tudták, hogy jogosan vannak ott, hiába hívta rájuk a rendőröket.
A holmijához is csak nehezen jutott hozzá. Azt is írja, újfent büntetőfeljelentést tett, de nem nagyon bízik az igazságszolgáltatásban.
Vitézy azt írja, hogy maffiamódszerekkel dolgoznak az ellehetetlenítésén, erről már korábban is posztolt. Hogy kik? Vitézy szerint az ügyészség, Jellinek Dániel milliárdos – aki követeléskezelőként hozzájutott Vitézy néhány horvát ingatlanjához –, „és most már sokan mások”.
Vitézy azt is írja, hogy „az ügyészi záradéknak és letiltásnak köszönhetően, már négy éve 200 000 Ft maradék nyugdíjból élek havonta. Rám nem vonatkoznak a nyugdíjemelések. Valójában baráti kölcsönökből tartom fenn magam.”
Jellinek. Az Indotek-csoport régóta foglalkozik követeléskezeléssel, így a Vitézy-vagyonból valóban kerültek át elemek Jellinek Dániel milliárdoshoz. A Forbes.hu-nak jelezték, a lakóingatlan árverésében nem volt szerepük.
Jellinek amúgy egy korábbi posztja miatt beperelte az őt maffiázó Vitézy-t. A Kúria végül azt mondta, hogy
„a gazdasági élet meghatározó szereplői az ország gazdaságára gyakorolt hatásuknál fogva speciális közszereplők.”
Emiatt Jellineknek a kritikát tűrnie kell, még ha az meglehetősen szélsőséges is.