Brutális mínuszokat könyvelt el a cég, aki miatt lehalt a fél világ légi-közlekedése, bankszektora és egészségügye.
Mi történt? Ahogyan azt a Forbes.hu-n is megírtuk, egy informatikai hiba okozott világszerte leállást pénteken délelőtt, ami több országban megbénította a légi forgalmat, a bankok és az egészségügyi szektor működését.
A technikai fennakadások mögött a CrowdStrike vírusirtójának frissítése állhat, azok a windowsos gépek omolhattak össze, amelyekre a CrowdStrike szoftverét telepítették. A cég még dolgozik a hibajavításon – írta meg a 444.hu.
CrowdStrike részvények a leállás után több mint 18%-kal zuhantak,
a New York-i tőzsdenyitás előtt, a Microsoft részvényei szintén 2%-ot estek péntek reggel.
Visszaesésükkel párhuzamosan a konkurens kiberbiztonsági szolgáltatók részvényeinek értéke azonban növekedett.
A magyar tőzsdén nincs baj, a légitársaságok is megúszhatják
A Budapesti Értéktőzsdén kereskedhető társaságok közül többnek is van érintettsége, kitettsége a felhő üzletághoz. A többféle felhőszolgáltatást (Azure, Microsoft 365, Dynamics) kínáló Gloster-papírokra pénteken még nem is született kötés. A hibrid és multi cloud szolgáltatásokat is nyújtó 4iG-papírok árfolyamán sem igazán látszik probléma, egy százalékos mínuszban vannak. A BUX index minimális mértékben mozog a csütörtöki záróérték alatt – írta meg az economix.hu.
A Reuters beszámolója szerint péntek reggel földre kényszerültek az American Airlines, a Delta Airlines, a United Airlines és az Allegiant Air járatai is; a társaságok részvényein nem látszik nyoma a negatív híreknek.
Az európai utasszállítók részvényeitől viszont néhányan már szabadulnának. Ennek megfelelően lefele tart a Ryanair árfolyama 3,6 százalékkal és az Air France-KLM 1,8 százalékkal.