Az MI segítségével „digitális mezőgazdasági agyat” fejlesztő izraeli startup érzékelőkkel és kamerákkal akkor észleli a növénytermesztésben a problémákat, még mielőtt komoly gondot jelentenének.
Mi történt? A Fermata nevű, a mesterséges intelligencia (MI) technológiáját a mezőgazdaságban alkalmazó izraeli startup cég tízmillió dolláros befektetést szerzett fejlesztéséhez.
Miért érdekes ez? A cég a mesterséges intelligencia segítségével „digitális mezőgazdasági agyat” fejleszt, mely érzékelőkkel és kamerákkal akkor észleli a növénytermesztésben a problémákat, még mielőtt komoly gondot jelentenének. A vállalat szerint a rendszert használók a termesztési költségeket, a termésveszteséget, valamint a felügyeleti és ellenőrzési időt nézve is sokat spórolhatnak. A cég alapítói és fejlesztői állítják:
felhasználóik megtakaríthatják a termesztési költségek negyedét, a termésveszteség 30 százalékát, és a felügyeleti és ellenőrzési idő felét.
Milyen befektetés? A 2020-ban alapított, 50 embert foglalkoztató Fermata tízmillió dollárt szerzett további munkájához a Raw Ventures által vezetett finanszírozási körben a fejlesztés befejezéséhez. A cég eddig összesen mintegy 19 millió dollárt gyűjtött össze munkájához.