Az Eötvös József Gimnáziumot több pedagógus is elhagyja. Az ok: a státusztörvény és az, hogy a kormány láthatóan nem akar javítani az oktatás helyzetén.
Újabb tanárok adták be felmondásukat az ország egyik élvonalbeli gimnáziumában – értesült a Telex. Az Eötvös József Gimnázium további tanárainak távozása messze túlmutat önmagán, nem egyetlen intézményről szól: az oktatás helyzetének, anyagi és társadalmi megbecsültségének mély válságát jelzi, de azt is, hogy sok tanár nem látja jelét annak, hogy a kormányzat valóban meg akarná hallani a pedagógusok problémáit és konstruktívan változtatna a rendszeren.
A lapnak nyilatkozó egyik pedagógus azt is mondta, végre ki szeretné próbálni, milyen az, amikor egy hónapban kijön a fizetéséből.
A szakszervezetek szerint több ezer pedagógus hagyhatja el a pályát.
A területi egyenlőtlenségek miatt így számos vidéki, kisebb intézmény maradhat tanárok nélkül, ami már most is jellemző pár helyen.
Újra összeül a sztrájkbizottság, ezt kérik a tanárok
Február után amúgy ma újra összeül a pedagógusok sztrájkbizottsága délután, a megbeszélést az oktatásért felelős Belügyminisztérium hívta össze. A szakszervezetek újabb követelésekkel állhatnak elő:
- az iskolai sztrájkot ellehetetlenítő törvényt vonják vissza,
- a státusztörvény tervezetét vonják vissza.
A törvényt még nem szavazták meg, a tervek szerint július elején mehet át az országgyűlésen a kormánypártok támogatásával.
Délelőtt amúgy rendkívüli kormányinfó lesz, azt nem árulták el, mi lesz annak a témája.
Az ún. státusztörvény, ami további terheket ró a pedagógusokra, miközben szabadságukat számos pontos tovább csökkenti, vitája lezajlott múlt hét pénteken a Parlamentben, 18 órán keresztül tartott. A kormánypárti képviselők továbbra is amellett érveltek, hogy az új törvényt el kell fogadni.