Árstop az ételstandoknál, kevesebb por, több angolvécé. A Portfolio.hu podcastjában Kádár Tamás, a Sziget Zrt. ügyvezetője és a fesztivál főszervezője mesélt arról, milyen változásokra lehet számítani idén a fesztiválon.
„A Szigethez kapcsolódó nemzetközi konnotációk lényegesen jobbak, mint most az országimázsunk, hogyha azokra az értékekre gondolunk, amikért a Sziget folyamatosan kiáll és képvisel” – mondta Kádár Tamás a Portfolio.hu podcastjában. Idén is sok külföldi vendéget várnak, egyre többen érkeznek Új-Zélandról és Ausztráliából is a magyar fővárosba.
Na de mennyi lesz a sör?
A büféárak az inflációval arányosan emelkedni fognak. Habár Kádár pontos árat nem tudott fejből mondani, de
egy korsó sör körülbelül 1600-1700 forintba fog kerülni.
A beszélgetésben szó esett az idei ételstandos kísérletről, az úgynevezett budget foodról, miszerint minden Szigeten áruló vendéglátóhelynek egy komplett főételt maximum 2500 forintért kell árulnia. Kádár szerint a vendéglátósok nem panaszkodtak a változás miatt, olyan költségcsökkentő variációkra kell itt gondolni, mint hogy a serrano sonkát kolbászra cserélik a pizzán.
Az óriási porra is találtak megoldást, amire tömegesen panaszkodtak tavaly a fesztiválozók. Idén a Duna vízével locsolják majd a Hajógyári-szigetet. Kádár szerint idén azért is jobb a helyzet, mint 2022-ben, mivel a fesztivál előtt most nem számítanak többhetes aszályra.
A Hajógyári-szigeten maradnak
Kádár azt mondja, nem szándékoznak elmenni az Óbudai-szigetről, egészen 2026-ig szerződésük van a Fővárosi Önkormányzattal, amit plusz öt évre meghosszabbíthatnak.
„Mi azt gondoljuk, hogy az, hogy mi a Hajógyári-szigeten vagyunk, az a szigetnek is hozzáadott érték (…).
Lelakjuk a területet, de ezért cserébe egész évben karban is tartjuk, felújítgatjuk, mint egy jó gazda (…)”.
Idén kevesebb látogatóra számítanak, mint tavaly. 2022-ben a koronavírus-járvány után először tértek vissza a fesztiválok a régi kerékvágásba, az egész európai fesztiválszcéna sold out lett. Kádár szerint volt olyan látogatójuk tavaly, aki még 2019 év végén vett jegyet és azóta várt, hogy mehessen a Szigetre.
Egyre több a napijegyes
Előzetes várakozásaik azt mutatják, kevesebb bérletesre, több napijegyesre számíthatnak.
Az árak egyébként így alakulnak:
- hatnapos bérlet 151 ezer forintba kerülnek,
- a napijegyek 38 ezer forinttól indulnak.
- Idén is van diákkedvezmény, a bérletet 100 ezer forintért lehet megvenni.
A napijegyeket a Budapestre látogató világsztárok arénakoncertjeinek jegyárához igazítják. A bérleteknél a nemzetközi piachoz is próbálnak igazodni. Mivel a Sziget tovább tart, mint a hasonló európai fesztiválok, így Kádár azt mondja, érdemes a bérleteseknek összehasonlítani a Szigeten eltöltött egy hetet egy nyaralás költségvetésével.