A legtöbben viszonylag korán, már ötvenhét évesen nyugdíjba mennénk, holott a reális kornak erre a 69 évet látjuk. Miközben a megtakarítások átlagosan 2,2 millió forintra rúgnak.
A K&H felmérése szerint a 30–59 évesek túlnyomó része, 86 százaléka fontosnak tartja az öngondoskodást, különösen a jelenlegi gazdasági helyzetben. Az érintettek úgy látják, hogy a jelenlegi 65 évvel szemben 69 év lesz a jövőben várható jogszabályban megszabott nyugdíjkorhatár. Ha viszont rajtuk múlna, akkor már 57 évesen nyugdíjba vonulnának – írja a vg.hu.
De miből élnének?
- Akik számítanak állami nyugdíjra, 63 százalékban vélik úgy, hogy nagyrészt ebből kellene megélniük,
- Tíz százalék azoknak a száma, akik szerint egyáltalán nem kapnak majd nyugdíjat az államtól.
A felmérésben résztvevők 59 százaléka takarékoskodik rendszeresen.
A megtakarítással rendelkezőknek a második negyedév végén átlagosan 2,2 millió forintos tartalékuk volt, szemben az egy évvel korábbi 2,4 millióval.
A részeredmények alapján nagyok az eltérések: míg Budapesten az átlagos megtakarítás 3 millió forint, addig a községekben 900 ezer forint.
A megtakarítók a biztonságra törekednek, a legtöbben (52 százalék) cél nélkül, veszélyhelyzetre takarékoskodnak. A második legnépszerűbb megtakarítási cél a lakásfelújítás 28 százalékkal, a harmadik helyen áll a nyugdíjcél 27 százalékkal.
Ugyancsak figyelemre méltó adat, hogy
a felmérésben részt vevők közül tízből majdnem nyolcan arra számítanak, hogy a pénzkereset miatt nyugdíjas korukban is dolgozni fognak.
Ezt leginkább a nők és az alacsonyabb végzettségűek érzik így.