Egy nem változott: továbbra is Ázsia a legdrágább régió, ha a luxuséletmódot vizsgáljuk.
Jelentősen átrendeződött a világ legdrágább luxuslakóhelyeinek listája – írta meg a Bloomberg. A svájci Julius Baer vagyonkezelő gyűjtésének első helyén Szingapúr végzett, ami tavaly még csak az ötödik helyen állt.
A Julius Baer életmódindexe a világ huszonöt legdrágább városát rangsorolja. Ehhez az ottani lakóingatlanokat, az autókat, az üzleti osztályú repülőjegyeket, az üzleti iskolákat, a degusztációs vacsorákat és más lokálisan elérhető luxuscikkeket vizsgálnak. Továbbra is Ázsia maradt a legdrágább régió a luxuséletmód tekintetében, immár negyedik éve.
Miért pont Szingapúr?
- A világjárvány idején Ázsiában elsők között nyitotta meg újra határait.
- A jelentés szerint világviszonylatban ez a legdrágább város az autóárak tekintetében.
- Az életszínvonal magas, a lakóingatlanok iránt egyre növekedik a kereslet.
- A gépjárművek és az alapvető egészségbiztosítások büntető adója pedig 133, illetve 109 százalékkal drágább az átlagnál.
Az összeállítás alapján New York szintén nagyot erősödött. Az Egyesült Államok pénzügyi fővárosa a tavalyi 11. helyről az ötödik helyre lépett, köszönhetően a dollár erősödésének és a világjárványból való kilábalásnak.
Az európai városok idén azonban visszaestek a listán.
London a másodikról a negyedik helyre csúszott vissza. A Julius Baer szerint a Brexit és az azt követő zűrzavar továbbra is rontja az Egyesült Királyság hírnevét. A városnak most erős konkurenciát jelentenek az olyan feltörekvő pénzügyi központok, mint Dubaj és Szingapúr.
Dubai először ugrott be a top 10-be, és lett a hetedik legdrágább város, miközben Zürich a 14. helyre csúszott vissza. Az emírség az idei index kiemelkedő szereplője, a nagyszámú tehetős magánszemély elköltözése hatással volt az ingatlanárakra és a keresletre – közölte a Julius Baer.