Mészáros Lőrinc nevét nem látni az óbudai korrupciós botrány irataiban, pedig a cégeiről is szó van.
Mi történt? Ahogyan arról mi is írtunk, nemrég letartóztatták Kiss Lászlót, Óbuda polgármesterét a kerületet érintő korrupciós ügy miatt. A hvg.hu pénteken arról írt, hogy korrupciógyanús ügyekben indított ügyészségi intézkedések rendre az ellenzéki polgármestereket érik el, holott olyan nevek is feltűnnek az ügyekben, mint Mészáros Lőrinc vagy Kocsis Máté.
Miért fontos ez? Rákényszerülhetett-e Mészáros Lőrinc, hogy lefizesse Óbuda ellenzéki vezetőit azért, hogy a kerületben továbbra is megmaradhassanak a hirdetőoszlopai és az óriásplakátjai? Ez történt ugyanis, ha okkal tartóztatták le Kiss László DK-s polgármestert és Czeglédy Gergő szocialista alpolgármestert.
Kontextus. A feljelentés már 2021 decemberében megtörtént. Akkor egy „bennfentes” önmagát és a politikusokat is megvádolta. Vallomásában azt mondta, hogy úgy ítélték meg, jó lenne, ha „a III. kerület területén elhelyezett, két cég tulajdonát képező hirdetőoszlopokon az általuk hasznosított hirdetési felületek után befolyó árbevételből a cégek bizonyos összegeket visszajuttatnának”. Ez a két cég pedig a nyilvánosságra került információk alapján nem lehet más, mint a BudaMédia és a Mahir Cityposter, hiszen az ügyészség ennek a két vállalkozásnak a szerződéseit kereste, amikor tavasszal a nyomozók rajtaütöttek az óbudai polgármesteri hivatalon.
Mi következik ebből? A BudaMédia és a Mahir 2021-ben egyértelműen a felcsúti milliárdos birtokában volt, és manapság is az ő közelében van, csak egy magántőkealappal elfedték a végső birtokost. A két reklámcéggel még a fideszes Bús Balázs polgármestersége idején kötöttek koncessziós szerződést tíz évre, amit 2016-ban nemcsak meghosszabbítottak, hanem utasvárók építése fejében ki is bővítettek. A vállalkozások akkor még Simicska Lajos köreihez kötődtek. Az ellenzéki politikusokat most bezsuppolták, Mészárosék neve viszont még csak fel sem tűnik az ügyiratokban. A fővárosban az elmúlt hónapokban meggyanúsított, illetve megvádolt ellenzéki politikusok korrupciós ügyeinek rendre az a mintázata, hogy az ügyészség példás vehemenciával csap le a kishalakra, miközben a gyanított bűncselekményeknek szép számmal adódnak kormánypárti érintettjei is, ám ők mindent megúsznak.