A felszámolók Tarsoly Csaba szerint elkótyavetyélték a lefoglalt ingatlanokat, beruházásokat, így közismert vállalkozók és cégeik jártak jól ezek felvásárlásával, pedig lett volna esély a teljes megtérülésre.
Mi történt? Hamarosan ítélet születik az úgynevezett Quaestor-botrány ügyében. A per fővádlottja, a 77 milliárd forintos csalással vádolt Tarsoly Csaba a Blikknek azt nyilatkozta, szerinte lett volna esély a Quaestor-ügyfelek kötvénybefektetésének teljes megtérülésére.
Mit mond pontosan a vádlott? Az egykori Quaestor-vezér szerint az ügyfelek kötvénybefektetésének teljes megtérülését a cég ingatlanjai, például a Győri ETO komplexuma fedezte volna.
„Ehelyett a felszámolók elkótyavetyélték a lefoglalt ingatlanokat, beruházásokat, így közismert vállalkozók és cégeik jártak jól ezek felvásárlásával. Sajnálatos, hogy mindezt nem vizsgálta ki a vádhatóság”
– mondta Tarsoly, aki több lefoglalt ingatlant is felsorolt, amelyek szerinte messze áron alul kerültek az új tulajdonosaikhoz, miközben ő két éven át előzetes letartóztatásban volt. Úgy véli, ezekben az ügyekben akár hűtlen kezelés miatt is indulhat még eljárás.
Mit lehet erről tudni? Az állami felszámoló cég 2021 utolsó napjaiban hirdette meg árverésre a Quaestor-csoport sokáig bűnügyi zár alatt tartott győri ingatlanait, az ETO-stadiont és a körülötte kiépített létesítményeket, majd összesen 10 milliárd forint kikiáltási áron el is adta azokat. Az NRN az árverésen két csomagba pakolva verte dobra az akkor még külön-külön nyilvántartott ingatlanokat. A nagyobbik csomagot, benne hat ingatlannal, 8,2 milliárdos kikiáltási áron hirdették meg. Közülük három elem volt igazán értékes:
- a 14 ezer férőhelyes futballstadion, 1,3 milliárdért,
- az ETO Park bevásárlóközpont, 4,7 milliárdért,
- és az ETO Hotel, 1,7 milliárdért.
A kisebbik, két darabból álló csomagot 1,85 milliárd forintért hirdették, és az edzőközpont egyik kevésbé értékes része mellett egy óriási, a plázát, a hotelt és a stadiont körülölelő parkoló volt benne. Az árverést 2022 januárjában tartották meg, a csomagokra egy-egy érvényes ajánlat érkezett, egy kicsi, bevétellel nem rendelkező cégtől, a Paár Attila, Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak korábbi üzlettársa tulajdonában lévő Barlinek Kft.-től. A cég végül csak a nagyobb csomagot vette meg, ám miután papíron 8,2 milliárdos ajánlattan nyert a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. (NRN) árverésén,
ténylegesen csak 820 millió forint körüli összeget fizetett meg az egykori Quaestor-vagyon darabjaiért.