Fiktív számlákat fogadott be az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárától az Indotek Csoport.
A Jellinek Dániel milliárdos üzletember érdekeltségében álló Indotek Csoport két vállalata is fiktív számlákat fogadott be az elmúlt évek egyik legnagyobb számlagyárától, ami a gyanú szerint 19 milliárd forint áfáját tüntette el néhány év alatt, írja a 24.hu.
A csoport érintett cégeinek egyikét a milliárdos apja vezette. A férfinél házkutatást is tartottak, tavaly november 10-én reggel hatkor csöngettek nála a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói.
Fiktív számlákat fogadtak be
A férfit az utóbbi évek egyik legnagyobb számlagyár-botrányával összefüggésben keresték zuglói otthonában. A 24.hu értesülése szerint a nyomozók a Jellinek érdekeltségébe tartozó,
ám öt éven át apja ügyvezetése alatt működő Mall Management Kft. könyvelési iratait keresték.
A gyanú szerint több mint 53 millió forint fiktív számlát fogadott be egy olyan társaságtól, ami része volt a BKV és a CBA volt informatikai vezetője, Fuzik Zsolt nevével összeforrt számlagyárnak.
Jellinek Dániel édesapja jelezte, hogy nincs tudomása a könyvelési dokumentumok hollétéről. Ezzel együtt a NAV átkutatta a lakást, annak padlását és tárolóját, átvizsgáltak egy számítógépet, egy telefont, valamint két gépjárművet is. A kutatás során nem került elő bizonyítási eszköz. Néhány órával később azonban a férfit gyanúsítottként hallgatták ki a nyomozók költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználásának gyanúja miatt.
Indotek: Sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár
Az Indoktek csoport a 24.hu megkeresésére azt írta, a hatósági eljárásban a cégcsoport két cége, a Mall Management Kft. és az In-Management Kft. is érintett. Mindkét társaság egy-egy szoftverbeszerzéssel kapcsolatos szerződése miatt került képbe. A szoftverbeszerzéssel kapcsolatos anomáliákat egy belső vizsgálat eredményeként már hónapokkal a Wind-Ip 21 Kft.-vel kapcsolatos hírek megjelenése, illetve a NAV megkeresése előtt észlelték.
„A vizsgálat nyomán a Wind-Ip 21 Kft. által kiállított számlákat a könyvelési rendszerünkből töröltük. A kapcsolódó, levont adókat kamataival megfizettük, így sem az államot, sem a költségvetést nem érte kár.”
A számlagyárra – amelynek része volt a Wind-Ip 21 Kft. is – 2021 nyarán csaptak le a nyolcvan helyszínen rajta ütő hatóságok. A gyanú szerint a több mint harminc cégből álló számlagyár 19 milliárd forint áfát tüntetett el takarításról és informatikai szolgáltatásról kiállított fiktív számlákkal.
Jellinek Dániel 224,7 milliárd forintos becsült vagyonával jelenleg a hetedik leggazdagabb magyar. A milliárdosról nyár közepén fedte fel a G7.hu gazdasági híroldal, hogy súlyos összegeket, köztük közpénzmilliárdokat áramoltatott Orbán Viktor veje, Tiborcz István érdekeltségei felé.