A hét minden napján, reggeltől estig dolgozik a Twitter új tulajdonosa.
A szervezők által küldött batikolt inget viselve, gyertyákkal megvilágított képernyőn keresztül jelentkezett be Elon Musk a G20-ak bali csúcstalálkozójának apropóján megrendezett üzleti konferenciára – számolt be az eseményről a Reuters.
A Tesla-vezért többek között az autógyártás jövőjéről és a Twitterrel kapcsolatos terveiről kérdezték. A következő válaszok hangoztak el:
- Szeretné, ha a Twitter több és hosszabb formátumú videókat támogatna, hogy a tartalomkészítők meg tudjanak élni a platformon szerzett bevételekből. A részletekre nem tért ki.
- Szóba került Indonézia a Teslával közösen tervezett akkumulátor-beruházása és a SpaceX-szel közösen fejlesztett rakétaindítóhely kérdése is. Musk egyikre sem vállalt kötelezettséget, de nem is zárta ki a jövőbeli együttműködést lehetőségét.
- Musk a beszélgetés során megjegyezte, hisz abban, hogy a gazdaság át fog állni a fenntartható energiára, hozzátéve, hogy „csak az a kérdés, hogy mennyi időbe fog telni”. Szerinte az űrkutatásnak továbbra is prioritást kell élveznie, „hogy megértsük az univerzum természetét és a helyünket benne”.
Senki se akarjon a Kelet Elon Muskja lenni
Amikor a Kínától függetlenedő ipari ellátási láncok összetettségéről és az ukrajnai orosz invázióból eredő kockázatokról kérdezték, Musk visszatért arra, hogy mennyire elfoglalt. Arra a megjegyzésre, hogy Ázsiában sok üzleti vezető a „Kelet Elon Muskja” szeretne lenni, így válaszolt:
„Én vigyáznék, mit kívánok. (…) Őszintén szólva amennyire én gyötröm magamat, az már a kínzás következő szintje.”
A meghitt, gyertyafényes körülményeket azzal magyarázta, hogy épp olyan helyen van, ahol nincs áram. Nem tudni pontosan, hogy Musk honnan jelentkezett be a konferenciára. A milliárdos magángépét – egy Gulfstream G650-est – nyomon követő Twitter-fiók szerint a jármű napok óta a texasi Austinban, a Tesla székhelyén pihen.
Musk napjai tényleg gondterheltek lehetnek: a Twitternél többezer munkavállalótól váltak meg a napokban, előző héten pedig közel négymilliárd dollár értékben adott el Tesla-részvényeket a világ jelenleg legvagyonosabb üzletembere. Mindemellett az amerikai elnök bejelentette, hogy Musk külföldi kapcsolatait – köztük szaúdi, orosz, ukrán és kínai szálakkal – tüzetesen átvizsgálhatják a nemzetbiztonsági kockázatok felderítése érdekében.