Január 19-én leáll a Tiktok az Egyesült Államokban, ha nem adják el vagy egyeznek meg az amerikai kormánnyal.
Mi történt? A Bloomberg értesülése szerint Elon Musk a Tiktok megvásárlásáról tárgyal a kínai illetékesekkel.
Háttér: Még tavaly áprilisban Joe Biden aláírta a Tiktok betiltásáról szóló törvényt, aminek értelmében január 19-én Amerikában lelövik a 170 millió követővel rendelkező applikációt. A Tiktok számára az egyetlen lehetőség az amerikai működésre, ha a videómegosztó amerikai ágát eladják egy amerikai tulajdonosnak. A törvény mögött az az aggodalom áll, miszerint a Tiktok a kínai törvények értelmében megosztja a felhasználók adatait a kínai kormánnyal.
A Tiktokért több befektető is jelentkezett, de a tulajdonos ByteDance szerint az adásvételt a kínai kormánynak jóvá kell hagynia, de Peking jelezte, hogy nem támogatnak semmiféle adásvételt, ami a érinti a ByteDance algoritmusát.
Elon Musk, aki az egykori Twitter, ma már C néven futó platformnak is a tulajdonosa, hagyományosan jó viszonyt ápol Kínával, a Tesla volt az első nyugati autógyár, amely vegyesvállalat alapítása nélkül gyárat építhetett Kínában. Mivel a sanghaji Tesla Gigafactory máig az egyik legfontosabb üzeme a cégnek, Musk mindig kínosan ügyel arra, hogy nehogy kritikával illesse Kínát.