Június 13-án a Business Fest adott otthont a Bridge Üzleti Közösségi Díjátadónak, mely az üzleti közösségeket ünnepli és ismeri el.
Mi történt? Ötödik alkalommal díjazta a Bridge Budapest azokat az üzleti közösségeket és szervezeteket, melyek tudatosan és innovatív módon katalizálják a hazai üzleti szereplők és vállalkozók közötti kapcsolódásokat és együttműködéseket. A díjjal azokat a közösségeket ismerik el, akiknek a missziója, eseményei, képzései, kapcsolati hálója, illetve tudásmegosztó és közösségépítő tevékenysége kiemelkedő, komoly értéket képvisel.
Hogyan választották ki a győzteseket? A díjátadón hét kategóriában adták át a díjakat, köztük a tudásmegosztást ünneplő Dreher Sörgyárakkal közösen alapított Élesztő-díjat. Több mint 600 jelölő közönségszavazatból és saját kutatásból állt össze az a közel 40 üzleti közösségből álló mezőny, melyet kategóriánkét 3 finalistára szűkítettek le. Erről a döntős körről szavazott a felkért hatfős szakmai zsűri.
Kik nyertek?
- Aktív Üzleti Közösség Díj: MVÜK onlyCEO Klub
- Szektorális Együttműködés Díj: Digitális Kereskedelmi Szövetség
- Womenpower Díj: Nőnek Lenni Jó! konferencia
- Online Üzleti Közösség Díj: BossLadies – Női Vállalkozói Club
- Üzleti Közösség a Fenntarthatóságért Díj: Kislépték Egyesület
- Élesztő-díj a tudásmegosztásért: Kertész András Apaidő mozgalma
- Új Üzleti Közösség Díj: Forbes Business Club
A Forbes Business Club a kis- és középvállalatok első számú vezetőinek exkluzív közössége. A Club célja: megteremteni a szakmai tapasztalatok áramlását; társadalmi felelősségvállalásra és értékteremtésre ösztönözni. A vízió, összekötni az ország fontos és izgalmas vállalkozásainak első embereit, hogy az egyedül gondolkodásból közösség, a dilemmákból megoldás, a közös kérdésekből összemosolygás legyen.
A klub tagjainak közös fejlődését Lénárt Viktor vezetésével (róla a friss magazinban olvashattok portrécikket), vezető- és szervezetfejlesztésben elismert szakemberek és az ország ikonikus vállalkozásainak tulajdonosai segítik (Niszkács Anna, Szabados Ágnes, Tomán Szabina, Balla Ákos, Gazsi Zoltán, Gerendai Károly és Perényi András). És persze maga a közösség, mert azt vallják, hogy egymástól tanulhatunk a legtöbbet
A zsűri tagjai
Biás Csongor (a Startup Hungary ügyvezetője), Katonáné dr. Kovács Judit (a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának docense), Matheidesz Réka (a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezérigazgatója), Máté Krisztina (Az első millióm története, a Cápák között producere), Tóth Gergely (a HR Fest ügyvezetője, a Business Fest alapítója) és Pistyur Veronika (a Bridge Budapest és az Oktogon Ventures alapítója, ügyvezetője).
Borítókép: Galambos Márton, a Forbes főszerkesztője átveszi Varga Esztertől a Bridge Budapest Új Üzleti Közösség-díjat. Fotó: Hercegfalvi Zoltán
A Bridge Budapest és a Dreher Sörgyárak közös díját idén Kertész András vehette át, aki évek óta támogatja a dolgozó apákat és anyákat abban, hogy minőségi időt tudjanak tölteni családjukkal. A kommunikációs tanácsadó az Apaidő projektet, az apás szerdák tapasztalatai alapján, azzal a céllal indította el, hogy az apaság “nagyköveteként” hívja fel a férfiak (és nők) figyelmét arra, hogy az apaszerep átalakulóban van. Cégeknek és HR-eseknek tart változatos tematikájú́ előadásokat a 21. századi szülői trendekről és a modern apaságról: férfi karriertervezésről, az anyák tehermentesítéséről, a szülői magányról, az otthoni és munkahelyi munkamegosztás lehetőségeiről. András emellett podcastet vezet, könyvet írt a témában és valódi építője egy kisebb, de növekvő közösségnek.
A zsűri tagjai: Biás Csongor (a Startup Hungary ügyvezetője), Katonáné dr. Kovács Judit (a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának docense), Matheidesz Réka (a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezérigazgatója), Máté Krisztina (Az első millióm története, a Cápák között producere), Tóth Gergely (a HR Fest ügyvezetője, a Business Fest alapítója) és Pistyur Veronika (a Bridge Budapest és az Oktogon Ventures alapítója, ügyvezetője).