Börtönbüntetést és 135 millió forint vesztegetési pénz elkobzását indítványozta az ügyészség Bige Lászlóval szemben. A milliárdos közleményben reagált az ügyészségi vádakra, szerinte nevetséges és komolytalan a vesztegetési vád.
Az ügyészség szerint Bige megállapodott egy vállalkozóval abban, hogy több ezer tonna terméket ad át neki, a forgalmazó azt a piaci árnál olcsóbban, részben számla nélkül értékesíti, az összeget pedig átadja a milliárdosnak. Ő cserében vállalta, hogy a vállalkozónál letétbe helyezett terméket később minőségi kifogásra hivatkozva leértékeli, így a forgalmazó is haszonhoz juthat.
Mindez 2010-ben történt, amikor az ügyészség szerint a terméket készpénzért, számla nélkül értékesítő vállalkozó 135 millió forintot csorgatott vissza Bigének, amivel saját cégének nem számolt el.
Bige szerint bugyuta, alaptalan támadásról van szó
A vállalkozó hosszú közleményt juttatott el az Index szerkesztőségének, amiben reagált az őt ért vádakra. Bige szerint látványosak a Bige Holding Csoport – amelybe a Nitrogénművek Zrt. is tartozik – cégei elleni, ellentmondásos hatósági atrocitások, de úgy véli, ezek a támadások már csak részben irányulnak ellene – hiszen ő már elérte azt, amit elérhetett. (Arra gondol, hogy a célpont a családja és a gyerekei lehetnek.)
Az Index azt írja, Bige László nem érti, mi köze van ahhoz, ha valaki a tőlük hivatalosan megvett árut számla nélkül adja el; úgy látja, ennek nincs semmi más értelme, minthogy zaklassák, meghurcolják, ezért ő nem is veszi komolyan, bugyuta, alaptalan támadásról van szó személye ellen.
Ebből a történetből is kiviláglik, hogy minden fronton próbálkoznak, de semmi eséllyel, mert „ezek igazán dilettáns, amatőr, semmirekellő emberek” – fogalmazott Bige.
„De mi is történt, történik valójában ennek a jól ismert szereplői miatt a londoni Globe színház színdarabjai közé kívánkozó, amúgy elég satnyán kifundált történetnek a kapcsán? Pontosan arról van szó, hogy az ismert mondás nem véletlenül terjedt el: már megint a nyúl viszi a puskát” – írja a vállalkozó.
„Magyarországon kevés cég van, amely 2-3 milliárdtól fölfelé fektet be, de azt a külföldi céget, amely 2-3 milliárd forintot elkölt Magyarországon, úgy megéneklik, mint Odüsszeuszt, sőt még támogatást is adnak neki” – fűzte hozzá.
Nem az első eset, hogy Bige összeütközik a törvénnyel: 1998 őszén előzetes letartóztatásba helyezték, többek között több tízmilliós adócsalással és 15 millió forintos vesztegetéssel gyanúsították. A bíróság végül felmentette.