Belevágott első komoly ingatlanfejlesztési projektjébe Füzesi Attila, aki vagyonát alapvetően nem Magyarországon, hanem évtizedekkel korábban Moszkvában szerezte. Ahogy sok más magyar milliárdos mostanában, ő is fantáziát lát az ingatlanpiacon, Csillaghegy Residence nevű felső kategóriás lakóparkját 2018 őszén-telén adják át.
2016 februárjában Egy ismeretlen magyar milliárdos Moszkvából címmel írtunk portrét Füzesi Attiláról. A széles közvélemény előtt nem ismert, a hazai gazdaglistákon sem jegyzett üzletember nevéhez többek között egy többmilliós példányszámú újság kiadása és felfuttatása fűződik a kilencvenes évek elejének Moszkvájából, kicsit később a Café Esterhazy kávézó- és cukrászdalánc felépítése szintén az orosz fővárosból. Füzesi most már több éve Magyarországon él, egy tucatnyi országra kiterjedő kereskedelem-építő vállalkozást, a Creative Expert Consultingot vezeti, és kvázi mellesleg több ingatlanfejlesztésbe is belekezdett.
Ezzel amúgy nincs egyedül. Ahogy azt A világ milliárdosai különszámunkban is bemutattuk, egyre több – az ingatlanpiacon eddig nem beruházó – vagyonos üzletember hobbijává kezd válni az ingatlanfejlesztés.
Füzesi Attila mellett Rákosi Tamás, Palásti József, Wáberer György és Balogh Levente (többségük többször szerepelt már a Forbes gazdaglistáján) is belekezdett valamilyen lakó-, iroda- vagy szállodafejlesztésbe.
Füzesi Attila a hazai lakóingatlan-fejlesztésekben lát fantáziát, első projektje 3-3,5 milliárdos beruházásban a III. kerületben, Csillaghegyen valósul meg. Cége, a Trendo Invest a piacon szokatlan módon banki források nélkül, teljesen önerőből és rendkívül alacsony regisztrációs díj, illetve előleg alkalmazásával építi fel 2018 végéig a 75 lakásos, felsőkategóriás Csillaghegy Residence-t. A beruházás alapkövét augusztus 9-én tették le.
A vállalkozó úgy vette meg az egyhektáros területet a Szent István utcában az önkormányzattól, hogy őt is meglepte, ingatlanboom ide, vagy oda, erre a telekre egyedül ő pályázott. A telek egy kietlen, gyomos, fás-bokros terület volt, amelynek ugyanakkor Csillaghegy és Békásmegyer határán kiváló az elhelyezkedése.
Ilyen lesz a kilátás a tetőteraszokról
A projekt további sajátossága, hogy a leendő vevők 500 ezer forintos „regisztrációs óvadék” ellenében vásárolhatnak lakást, az előértékesítés során pedig 25 százaléknyi előleget kell a teljes vételárból megfizetniük (ezek az összegek, arányok a piacon megszokottnál alacsonyabbak). A fennmaradó 75 százalékot csak a jogerős lakhatási engedély birtokában kell átutalni.
Ami a tervezett építészeti megoldásokat illeti, a 75 lakást hőszivattyús mennyezeti fűtéssel, illetve -hűtéssel szerelik, a lakópark alatti mélygarázst különleges szigetelési eljárással védik (nem árterületről van szó, de a Duna közelsége, illetve a környező dombok emelhetik a talajvíznyomást). Minden lakáshoz parkoló, tároló tartozik majd, és a lakópark mind az öt épülettömbjéhez külön villanyautós gyorstöltő is lesz. A fejlesztő elsősorban lakhatási, esetleg befektetési céllal ajánlja a Csillaghegy Residence lakásait.
Látványterv a belső sétányról
Az első ingatlan-projektje mellett Füzesi rögtön egy másikba is belefog: az Etele térnél a 4-es metró vonalán a korábbi Diego épülete helyén egy, a csillaghegyinél még nagyobb társasházi projektet készít elő. A tervek szerint ott 105 lakás épülne majd, szintén nagyjából 3-4 milliárd forintból.