Mark Zuckerberg a Facebookon kritizálta az Apple-t.
Nekiment hétfőn az Apple-nek Mark Zuckerberg Facebook-vezér. Zuckerberg egész konkrétan az Apple iMessage-jét kritizálta, amiért az iPhone-ok és az Android-eszközök nem kompatibilisek egymással. A Business Insider azt írja, Zuckerberg a Facebookon közzétett egy óriásplakát-hirdetésről készült képet, ami az iMessage korlátaival viccelődik: az Android-üzenetek zöld, míg az iPhone-ról küldött üzenetek kék buborékban jelennek meg.
Zuckerberg arról ír, hogy a Meta tulajdonában lévő Whatsapp sokkal biztonságosabb, mint az iMessage, a végpontok közötti titkosítás miatt. Másrészt a Whatsapp iPhone-on és Androidon egyaránt működik, beleértve a csoportos csevegéseket is, írja.
Egyes felhasználók régóta panaszkodnak az eszközök közötti nehézkes üzenetküldés miatt (rossz minőségű videók, olvasási visszaigazolások hiánya, csoportos üzenetek nehézségei, nem megfelelően küldött hangulatjelek).
Az Apple-t a Google is megtámadta év elején, mondván, az Apple az Androidok és az iPhone-ok közötti üzeneteket SMS-sé és MMS-sé alakítja, ami több évtizedes módszer a csak szöveges üzenetek eszközről eszközre történő küldésére. A Google azt szeretné, ha az Apple az internetalapú RCS-rendszert használná helyette. Az Apple-nek azonban alapvetően nem érdeke, hogy az iMessage kompatibilisebb legyen az Androidokkal, mert a technikai nehézségek segítik az iPhone-ok eladásait.
Zuckerberg a Whatsapp miatt is kritizálta az iMessage-t. A Meta nemrég komoly marketingkampányt indított az üzenetküldő app kapcsán, hangsúlyozva a platform biztonsági szempontjait és adatvédelmi funkcióit. Zuckerberg hozzátette, hogy a platform lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy beállítsák, hogy a csevegés „eltűnjön egy gombnyomásra”, és tavaly óta elérhetők a végponttól végpontig titkosított biztonsági mentések is. „Mind, ami az iMessage-ben még mindig nincs meg” – írta.
A Facebook 2014-ben vásárolta fel a Whatsappot, 22 milliárd dollárért. A cég az utóbbi időben a bevételnövekedés potenciális forrásaként tekint rá, miután a vállalat többi része lényegében stagnál.