A munkát más végezte el, a közös cégen keresztül viszont százmilliók kerülhettek a bebörtönzött Schadlhöz.
Mi történt? Évente százmilliós nagyságrendben kereshetett pénzt a börtönben ülve Schadl György, írja a 24.hu. A lap szerdai cikkében arról ír, hogy munkájának felfüggesztése dacára Schadl tavaly 189 millió forintot keresett – az ügyészség 200 millióra büntetné.
Hogyan? Schadl irodájának vezetését Kovássy Szabolcs végrehajtó vette át, aki már a 2015-ben tagja volt a Schadl vezetésével alakult elnökségnek, de a jelenlegi vezetőségnek is tagja.
A 24.hu szerint Schadl és Kovássy megállapodásának része, hogy még mindig Schadl irodája végzi a végrehajtást, bár Kovássy jár el végrehajtóként Schadl helyett, amiért a cégben 10 százalékos tulajdonrészt kapott.
A nyereséget viszont nem az elvégzett munka, hanem a tulajdonrészek alapján osztják el, így Schadl annak 90 százalékát megkapja.
A lap megjegyzi, volt olyan év, hogy a Schadl és Társa Végrehajtói Iroda nyeresége meghaladta a 300 millió forintot.
Szokásos módszer. A cégátalakítást, tehát Kovássy 10 százalékos tulajdonszerzését egyébként Takács Katalin végrehajtói hivatalvezető engedélyezte. Schadl szintén vádlott felesége ugyanígy járt el, mint férje: helyettese, Bihari Zsófia Nóra végrehajtó 10 százalékos tulajdonrészt kapott a gödöllői végrehajtói irodában. Itt is a nyereség 90 százalékát kapja meg Schadl felesége, és ez sok pénz, hisz a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtói Iroda az elmúlt öt évben csaknem egymilliárd forintnyi profitot termelt.
Schadl reagált. Schadl közölte a lappal, általános gyakorlat, hogy egy végrehajtó állandó helyettese tulajdonrész megszerzésével veszi át a helyettesítést ahelyett, hogy a saját infrastruktúráját használná. A 24.hu cikke szerint azonban például az a hét végrehajtó, akik a vádak szerint kenőpénzt fizettek Schadlnak a kinevezésükért cserébe, nem így járt el. Esetükben a helyetteseik saját irodáikkal vették át a működést, így a vád alá került végrehajtók nem részesülnek a bevételből.