Június 23-ra teljes egészében elkészült, augusztus 12-én pedig át is adták az utasforgalomnak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér vadonatúj, 1. móló névre keresztelt utasmólóját. A 11.500 négyzetméteres móló hatalmas üvegfelületei és fagerendái hamisítatlan skandináv hangulatot idéznek, a gyönyörű és tágas épület pedig biztonságos, komfortos környezetet biztosít a repülés előtti várakozáshoz.
Rekordidő, 339 nap alatt készült el a budapesti repülőtér új utasmólója, amelyet augusztus második hetében birtokba vehettek az utasok is. Az igényes környezet mellett a móló másik nagy előnye, hogy a repülőgépek csak néhány lépés távolságra állnak az épülettől, így a be- és kiszállítás folyamata minden eddiginél gyorsabbá és kényelmesebbé válik. A beszállítás 8, közvetlenül a repülőgépállóhelyre nyíló gyalogos beszállítókapun, illetve további 6 buszos kapun keresztül valósulhat meg.
Az új épület egyidejűleg akár 5000 utas számára is kényelmes várakozást biztosít, a tágas váróterekben pedig összesen 2500 ülőhely kapott helyet. Az 1. mólóban 580 USB-s töltőállomást alakítottak ki, ahol az utasoknak lehetőségük van elektronikai eszközeik töltésére. Az utasok a móló minden pontján hozzájuthatnak a szükséges járatinformációhoz: ezt 149 FIDS monitor és 145 hangosbemondó készülék garantálja.
A központi csarnokban pihenő- és várótér, étel- és italvásárlási lehetőség, 3 nagy kapacitású, akadálymentes mosdóblokk és egy dohányzóterasz is szolgálja az utasok kényelmét. Az összeköttetés a 2A Terminállal úgy valósul meg, hogy az utasok a jegykezelést követően egyetlen pillanatra sem hagyják el a komfortos épületet; a fő terminálépületből mozgólépcsővel és lifttel felszerelt összekötő épületen keresztül érik el a mólót.
A több mint 11,5 milliárd forintos (33 millió eurós) beruházásból megvalósuló 1. móló építése 2019. július 19-én kezdődött, a beruházást teljes egészében a Budapest Airport finanszírozta.