Elbocsátásokra készül a brit bankóriás, a HSBC. Főleg az európai alkalmazottak számát csökkentenék.
Teljes dolgozói létszámának 4 százalékát készül meneszteni a HSBC, ez cirka 10 ezer ember kirúgását jelenti – írja a The Financial Times.
A leépítés elsősorban a magas fizetésű pozíciókban dolgozókat sújtja, igaz, a bank nem fűzött kommentárt az újság megkereséséhez.
A HSBC 2018-ban a világ hetedik legnagyobb bankjának számított, idén júniusban összesen 237 685 ember dolgozott a cégnél.
A banknál augusztusban kezdődtek a leépítések, nem sokkal az után, hogy menesztették John Flint vezérigazgatót, aki mindössze 18 hónapig maradt pozícióban. Ekkor összesen 4 700 senior pozícióban dolgozó munkavállalónak intett búcsút a HSBC, a döntést pedig a kínai-amerikai kereskedelmi háború elmérgesedésével, a bank számára kulcsfontosságú hongkongi piac destabilizációjával, valamint a világgazdaság általános pesszimizmusával indokolták.
A közel ötezer elbocsátott fővel a vállalat személyi kiadásai 4 százalékkal csökkentek.
Az újabb tízezres leépítés az egyik névtelen forrás szerint a cég egészségtelen személyzeti elosztása miatt szükséges, mert Európában sokkal többen dolgoznak az ázsiai piachoz képest, mégis utóbbi termel többet a HSBC-nek. Ráadásul a brexit is csak nehezíti a helyzetet, főleg, hogy még mindig nem tudni, pontosan hogyan lép ki az Egyesült Királyság az EU-ból.
A hivatalos bejelentés a bank október végi pénzügyi jelentésekor lehet esedékes, ami egyébként viszonylag pozitív számokat ígér:
2018 azonos időszakához képest 16 százalékot nőtt az eredmény, ami 12,4 milliárd dolláros adózás előtti eredményt jelent.
Nem a HSBC az egyetlen nagy befektetési bank, ami szenvedős időszakot él. A Deutsche Bank nemrég 18 ezer dolgozó kirúgását jelentette be.
18 ezer embert bocsát el története legnagyobb átalakítása során a legnagyobb német bank
Kép: Christoph Theisinger // Unsplash