69 milliárd forint osztalékot fizethet a magyar bank a részvényeseknek, Csányi Sándor örülhet.
Minden idők legeredményesebb utolsó negyedévét zárta az OTP, 103 milliárd forint lett a bankcsoport profitja – derül ki az OTP Bank a Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett 2019. negyedik negyedéves eredményéből.
Ez egyben azt is jelenti, hogy a tavalyi év egészében is rekordprofitot ért el a bank: a külföldi bankokkal együtt 419 milliárd forintra nőtt a korrigált adózott eredmény.
Az OTP eredményét pörgette egyrészt a magyarok növekvő hitelfelvételi kedve, másrészt a külföldi leányvállalatok egyre nagyobb szerepe, az eredmény közel felét már a külföldi érdekeltségek adják. A tavalyi év során összesen hat bankot vásároltak, Bulgáriában, Albániában, Montenegróban, Moldovában, Szerbiában és Szlovéniában is terjeszkedett a bank (ugyanakkor a szlovák leányvállalatot eladják, de ezt 2020. februárban jelentették be). A konszolidációba a szlovén érdekeltséget még nem vonták, annak az eredménye csak 2020. első negyedévétől látszik majd.
Az erős 2019-es év után az osztalékot is növelni tervezi a bank: a kifizetésre javasolt osztaléktömeg 69,44 milliárd forint. Ez részvényenként 248 forintot jelent a részvényeseknek. Erről majd a 2020. április 17-i közgyűlés fog majd dönteni.
Az OTP minden negyedéves jelentésében transzparensen kommunikálja, mennyi részvénnyel rendelkeznek a vezetői feladatokat ellátó személyek és stratégiai alkalmazottak. Csányi Sándor kezében 3 555 583 darab OTP-papír van közvetlenül vagy közvetetten (magyar és szingapúri befektetési alapjain keresztül). Ez azt jelenti, hogy a második leggazdagabb magyarnak
közel 882 millió forint jut az általa vezetett bank eredményéből.
Borítókép: The Orbital Strangers Project archív